Druháci pečou brambory


Pátek 7. října vyčaroval žákům 2. B třídy podzimní atmosféru. Od rána jsme se těšili na třídní projektovou výuku Hrátky s podzimem, která byla inspirována nejbarevnějším ročním obdobím. Celý den jsme pracovali ve školním altánu, kde jsme se učili o stromech a pod rukama nám vznikaly obrázky zvířat z listí nebo listové frotáže. Zjistili jsme, jak se obarví voda, když dáme zvlášť zelené, žluté a červené listí. S paní učitelkou Kantorovou jsme obešli školu, abychom detailně poznali zajímavosti o stromech a keřích, které nám zde rostou. Během vycházky jsme pozorovali změny přírody a počasí. Na závěr projektového dne jsme si jako správní pasáčci opekli brambory. Aktivity plnily děti s nadšením, přestože jsme trochu načichli kouřem. Už teď se těšíme na další společné projektové tvoření.

Mgr. Pavel Buchta