Exkurze do Útulku pro psy v Třinci

Na úterý 21.5.2019 byla naplánovaná exkurze do psího útulku. Bedlivě jsme sledovali počasí, abychom tentokrát již nezmokli (vloni nás na výletě i exkurzi dohnala průtrž mračen). S dětmi jsme se na ni připravovali už dlouho před tím. Četli jsme článek z internetu o pejsku Bennym, který se objevil v psím útulku již podruhé. Přemýšleli jsme o různých příčinách, díky kterým se pejsci v útulku mohou ocitnout. Fotky pejsků z třineckého útulku jsme si také dobře prohlédli a dokonce zkoušeli představit nějakého psa (plyšáka) tak, aby si ho někdo chtěl vzít.
Vlakem jsme byli v Třinci za deset minut. Zato cesta městem k útulku trvala víc než půl hodiny. V útulku nás čekala paní, která nám pejsky představila a omlouvala se, že nám tentokrát nemůže k venčení žádného psa půjčit, protože jsou všichni hodně divocí a někteří i nebezpeční.
Poté, co jsme nakrmili hladové psí oči a snědli svačiny, jsme se vydali na zpáteční cestu. Zastávka na náměstí s průlezkami a zmrzlinou byla fajn. Pak už se zavelelo k odchodu na nádraží. Jelikož se náš odchod z náměstí trochu zpozdil, zjistili jsme cestou, že budeme muset hodně zrychlit krok. Následoval indiánský běh. Díky němu jsme se na nádraží dostali včas. Pěkně nás rozzlobilo, že měl nakonec vlak pět minut zpoždění.
Ve škole jsme si ještě o návštěvě útulku povídali. Děti si stěžovaly, že tam bylo málo psů. Po řádné diskuzi jsme se všichni shodli, že to je vlastně fajn. Znamená to, že všichni ostatní pejskové domov mají…

III.A   Mgr. Lenka ČINČALOVÁ