Jak dobře znáš svůj kraj?

O tom, jak dobře znají svůj rodný kraj, se pokusila přesvědčit odbornou porotu Gymnázia Josefa Božka v Českém Těšíně tři tříčlenná družstva našich deváťáků ve složení Marek Pastrňák, Filip Šildr, Adam Kaczmarczyk, Barbora Gajdová, Marie Jeřábková, Karolína Kostková, Richard Bernatík, Hedvika Jelínková a Laura Wawrzyková.

V této vlastivědné soutěži se utkali s dalšími pěti družstvy z ostatních českotěšínských základních škol. První kolo bylo zaměřeno na testování znalostí z oblasti regionální historie, zeměpisu a přírodopisu. U testu se všechny týmy pořádně zapotily. Ve druhém kole měli soutěžící v co nejkratším čase sestavit dle zadání jednoduchý elektrický obvod. Třetí kolo bylo poznávací. Soutěžní týmy měly za úkol poznat 20 objektů, které se nacházejí na území Těšínského Slezska. V mezičase sčítání bodů z posledního kola a nervózního čekání na výsledky měli žáci možnost prohlédnout si budovu gymnázia. Po dobrém obědě už na ně čekala vyplněná výsledková tabule.

I když v letošním roce nebyla naše družstva ověnčena pomyslnými vavříny, odnášeli si žáci spoustu zajímavých poznatků, o nichž ještě po zpáteční cestě dlouze diskutovali. Z rukou pořadatelů také obdrželi účastnické listy a věcné ceny.

Všem našim žákům děkujeme za reprezentaci školy a věříme, že je tato soutěž navnadila k dalšímu odkrývání zajímavostí a tajů jejich rodného Těšínského Slezska.

Mgr. Zuzana Mangirasová, PK SPV