Logická olympiáda

V měsíci říjnu jsme se připojili do dalšího ročníku Logické olympiády, soutěže pořádané Mensou ČR, do které se přihlásilo přes 75 tisíc žáků z celé republiky. Z naší školy se zapojilo 12 žáků, a to především prvňáčci, kteří si vyzkoušeli samostatný a kreativní přístup k úlohám, v nichž nerozhodují znalosti, ale schopnost samostatného logického uvažování a pohotového rozhodování.
V této olympiádě, která často objevuje skryté talenty, o nichž někdy ani třídní učitelé nemají tušení, se zcela nejlépe umístil Samuel Nawrat z 1. B (celkové pořadí 1.–120. místo, kvantil 97,61) a Vojtěch Minarík z 1. A (celkové pořadí 121.–330. místo, kvantil 90,98).
Přestože žáčci nejmladší kategorie do krajského kola nepostupují, všem šikovným řešitelům gratulujeme a doufáme, že se zúčastníte i dalších ročníků.

Mgr. Pavel Buchta