Matematický klokan 2020

Na začátku měsíce listopadu se uskutečnil další ročník oblíbené soutěže Matematický klokan. Protože jsme tentokrát nemohli soutěžit jako obvykle ve škole, zapojili jsme se z pohodlí domova, a to online. Žáci soutěžili v kategoriích Cvrček a Klokánek. V kategorii Cvrček jsme napočítali 27 odvážných druháků a třeťáků, kategorie Klokánek pak čítala 44 řešitelů z řad žáků pátých a šestých ročníků.
V kategorii Cvrček zvítězil Michal Uhlář ze 4. A s 86 body z 90 možných, druhé místo obsadil Teodor Dámek ze 3. A s 84 body a na třetím místě se umístil Daniel Dubský ze 4. B s 80 body.
V kategorii Klokánek zvítězil Ondřej Krzyžánek z 5. B se 103 body ze 120 možných, na druhém místě skončil Matyáš Gryga ze 6. B se 102 body a třetí místo vybojovala Nelly Rybová z 5. B s 97 body.
Vítězům gratuluji a všem ostatním děkuji za účast.

Mgr. Pavel Buchta