Městská přehlídka Zpěváček 2019

Ve středu 27.2. ráno jsme se s devíti dětmi ze ZŠ Hrabina vydali na KaSS, kde děti čekala soutěžní přehlídka zpěvu písní z Těšínského Slezska.
Již den před tím děti absolvovaly náročnou generálku, kde si mnohé z nich poprvé v životě vyzkoušely zpěv na pódiu, do mikrofonu a před početným obecenstvem.
V den soutěžního klání již byly děti mnohem jistější a všechny předvedly krásný výkon.
Porota to neměla vůbec jednoduché. Sešly se děti z několika těšínských škol, z nichž mnohé již zpívaly na soutěži vícekrát, a zazněl pestrý výběr lidových písní – rytmických i táhlých, zazpívaných bez doprovodu nebo s doprovodem cimbálové muziky Slezanek.
Slezanek obohatil celé soutěžní dopoledne nejen hudebním doprovodem, ale také několika pěknými vstupy tanečního souboru.
Přehlídky se zúčastnilo celkem 31 sólistů v šesti kategoriích, 5 duí a 1 trio.

Naši školu reprezentovalo ve zpěvu 9 žáků: Lucie Kulová 1.A, Stella Sirotová 2.B, Filip Švančara 2.A, Terezie Slobodová 3.A, Olga Miervová 4.A ze ZŠ Ostravská a Tereza Rákočí 3.B, Eliška Hlaváčová 2.C, Barbora Samiecová 5.C a Marie Huczalová 5.C ze ZŠ Slezská.
Společně s cimbálovkou doprovázela zpěváčky na housle také žačka naší školy – Vanesska Pindórová z 5.A (ZŠ Ostravská).

Všechny naše děti podaly velmi pěkné výkony. Čtyři z nich dokonce obsadily 1. místa ve třech kategoriích a jedno třetí místo!

I. kategorie:   1. místo: Lucie Kulová 1.A ZŠ Ostravská-postup

II. kategorie:  1. místo: Tereza Rákočí 3.B ZŠ Slezská – postup

III. kategorie: 1. místo: Barbora Samiecová 5.C ZŠ Slezská – postup
                       3. místo: Terezie Slobodová 3.A ZŠ-Ostravská

Soutěžící, kteří se umístili na vítězných místech, postupují do regionálního kola „Zpěváček ve Slezsku“, které se uskuteční 3. 4. v MDK Karviná.
Všem soutěžícím ještě jednou blahopřejeme, věříme, že svůj talent budou rozvíjet i nadále a postupujícím zpěváčkům přejeme ať i v regionálním kole zpívají s chutí, odvahou a radostí!

M. Slobodová