Městské kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů 2019

Poté, co proběhla na českotěšínských základních školách školní kola dopravní soutěže, která prověřila mladé cyklisty a vybrala ty nejlepší, přišlo úterý 6. května. Ten den se uskutečnilo městské kolo soutěže. Za jeho organizaci zodpovídala naše škola, ZŠ Hrabina.

Na děti čekaly čtyři základní disciplíny. Jízda zručnosti na školním hřišti otestovala, jak žáci zvládají jízdní kolo prakticky. Na soustavě překážek předvedli bezpečnou jízdu, rovnováhu i přesnost. Správný cyklista zná dopravní předpisy - to děti ukázaly při vyplňování sady testů. Ale důležité je i to, jak teorii umí uplatnit v praxi. Předvedly se při jízdě na dopravním hřišti, kterou hodnotil policista. Řídit se dopravními značkami bylo tou jednodušší součástí zkoušky, děti musely zvládnout mnohem více. Poslední disciplínou bylo podrobné testování v oboru zdravovědy. Zkoušející ověřil, zda by žáci uměli správně postupovat v krizové situaci nebo ošetřit zraněného kamaráda.

Protože se všechna družstva na soutěž pečlivě připravovala, byly bodové rozdíly mezi nimi často velmi těsné. Nakonec se i žáci naší školy probojovali na stupně vítězů:
V kategorii mladších žáků a žákyň získali 3. místo.
V kategorii starších žáků a žákyň získali 2. místo.

Gratulujeme!
Za organizátory soutěže L. Činačalová, I. Klimšová a K. Sekulová