OKnA – O Knihovnických Aktivitách 2019

Městská knihovna v Českém Těšíně pořádá pro zájemce velké množství akcí. Zejména děti si mohou vybrat z mnoha aktivit na podporu čtenářství.
V minulých dnech se stali žáci 6. a 8. ročníku přímými účastníky VIII. ročníku celostátní soutěžní přehlídky zajímavých a originálních knihovnických besed a pořadů pro školy OKnA 2019. Knihovníci z různých koutů České republiky přijali pozvání naší knihovny do inspirujících prostor Čítárny a kavárny Avion. Naši žáci s nimi absolvovali besedy na téma „Báje a pověsti“. Nešlo jen o vyprávění nebo čtení, žáci řešili zadané úkoly ve skupinách, prakticky tvořili, diskutovali… Např. žáci VIII.B na začátku besedy ani netušili, kterými tématy proplují, když se odrazí od jedné ze známých židovských legend. V pracovní atmosféře „čtenáři“ ani nevnímali, že je bedlivě sleduje porota. Ta následně ocenila ty autory besed, kteří žáky nejvíce zaujali a jejichž pojetí bylo originální a zajímavé.

Mgr. K. Sekulová