Povedená akce – zahájení cyklistické sezony aneb Hurá na kolo

V pondělí 15.4.2019 od 14:30 hodin se na dopravním hřišti v Českém Těšíně konal nultý ročník zahájení cyklistické sezóny „Hurá na kolo“. Tato akce dlouho zrála v našich hlavách a až letos byla uskutečněna. Příroda se začala probouzet a všichni jsme začali ze sklepů vytahovat a oprašovat jízdní kola. Než však děti vyjedou do ulic, mají možnost se setkat s pravidly silničního provozu na tréninkovém území dopravního hřiště. Děti měly za úkol zastavit se u šesti stanovišť, na kterých hlídali jejich spolužáci, aby jely podle pravidel. Na akci se přihlásily děti ze třetí, čtvrté a páté třídy. Nejmladším účastníkem byla holčička navštěvující nynější první třídu. A protože s maminkou doprovázela svého brášku, vzala si s sebou kolo také. A musíme dodat, že byla výborná.

Poděkování patří také jednomu tatínkovi, který také usměrňoval děti, aby jezdily podle pravidel. Podle pokřiku dětí na konci víme, že se tato akce všem líbila a mnozí si ji užili. Chyb bylo mnoho, ale všichni se stále učíme. Takže hurá příští rok.

Mgr. Lenka Činčalová, Mgr. Iveta Klimšová