Soutěž Němčina hrou

Němčina hrou

11.4.2017 se na 1. stupni ZŠ Ostravská konala soutěž „Němčina hrou“. Žáci 4. a 5. ročníku soutěžili v německé slovní zásobě. Přiřazovali k obrázkům správné německé výrazy. Žáci VIII.A třídy byli v porotě na 7 stanovištích jako technická podpora. Jednotlivá témata byla: jídlo, potraviny, nápoje, ovoce, zelenina, oblečení, školní potřeby, zařízení domu a pokojů, zvířata domácí i divoká, lidské tělo a povolání. Body se sčítaly za každé správné řešení.

V 1. kategorii soutěžila třída IV.A a v 2. kategorii třída V.A, vždy po dvojicích.

Umístění v 1. kategorii:

1. Tyrlík L., Podeszwa F.
2. Šlapotová E., Waliczková L
3. Kochová V., Šefránková M.

Umístění v 2. kategorii:

1. Krzyžánková H., Šlehoferová E.
2. Miervová A., Karas F.
3. Kučerová V., Morcinková A.

Lukáš, Filip: Byla to zábava......

Helena, Ema: Soutěž se nám líbila. Byla tam i slova, která neznáme. Nejlehčí téma bylo s oblečením a nejtěžší s povoláním.....

Poděkování patří VIII.A třídě za technickou podporu a vedení soutěže. Blahopřejeme všem zúčastněným!

Mgr. Olga Planková