Svatý Martin v 1.A

  Ve čtvrtek 11. 11. pro děti z 1. A. čekalo několik překvapení. Nejprve to byl dopis od našich kamarádů ze Slovenska. Zapojili se do projektu "Záložka do knihy spojuje školy". Letošním tématem byl okouzlující svět knižních příběhů, pohádek a básní. Nejprve sami vytvořili záložky s okouzlujícími příběhy a poslali je dětem na Slovensko. Pak jsme jen už čekali, kdy k nám dojdou záložky ze Slovenska. Záložky, které jsme našli v dopise, nám udělaly velkou radost, poznali jsme jejich knižní hrdiny, seznámili jsme se s městem a jazykem našich nových kamarádů pomocí pexesa, které nám poslali. Záložka nám pomáhala při čtení a plnění úkolů o Martinovi.

Velkým zážitkem pro děti bylo pečení svatomartinských rohlíčků. Děti se s chutí pustili do válení a tvoření rohlíčků. Vzájemně si pomáhali. Čekání na rohlíčky si krátili tvořením Martina a jeho bílého koně. Projektový den s Martinem jsme zakončili ochutnávkou svých rohlíčků, které nádherně voněly.

Následující den jsme se setkali s předškoláky z MŠ Hrabinská. Každý prvňáček si našel předškoláčka, o kterého se během setkání staral. Během společných aktivit se děti poznávaly a našly si nové kamarády. Těšíme se na jejich návštěvu u nás ve škole.

 Mgr. Chudecká P.