V rámci Erasmu jsme hostili žáky a studenty 5 zemí

Erasmus meeting na ZŠ Český Těšín Hrabina (30.11.-6.12.2015)

Ve dnech 30. listopadu až 6. prosince 2015 jsme u nás, v Českém Těšíně, v našich školách ZŠ Hrabina na Ostravské a na Slezské ul., hostili v rámci evropského projektu Erasmus chlapce a děvčata a jejich pedagogy z 5 zemí, Rumunska, Itálie, Turecka, Polska a Řecka. Akce se povedla.

Připravili jsme z ní pro vás bohaté zpravodajství:

Už pod tímto textem naleznete řadu fotografií, a to ze slavnostního zahájení, z probíhajících workshopů a ze závěrečného finále, k němuž patřilo nastudování působivé hry v angličtině. Ve hře vystoupili chlapci i děti ze všech pěti zemí.

V příloze naleznete následující texty:

1. Zprávu vedoucí projektu v našich školách Mgr. Heleny Lazárové,

2. Krátká zhodnocení akce několika našimi žáky,

3. Vyznání o tom, co jí akce přinesla, žákyně Arlinda Mjekiqi,

4. Poděkování hlavní turecké koordinátorky,

5. Poděkování školy Regionální televizi, která z akce přinesla reportáž, i odpověď jejich redaktorky.

Vážení rodiče, přátelé, žáci,
dovolte mi, abych z tohoto místa poděkoval všem, kteří se na přípravě podíleli, vedoucí Mgr. Lazarové, Mgr. Mannheimové a Mgr. Činčalové, které zajišťovaly průběh akce a doprovodily pak zahraniční hosty a naše žáky do Prahy. Poděkovat však chci i ostatním učitelů, zástupcům ředitele, především pak rodičům, kteří přijali naše hosty k ubytování, a poděkovat chci i těm rodičům, kteří pro hosty připravili občerstvení.

A ještě poslední informace, jak již bylo řečeno, akci navštívila Regionální televize, která z ní připravila reportáž, s níž se můžete seznámit na

http://www.tesin.cz/tesinske-minuty/    dne 8.12. 2015

PřílohyVelikost
1. Erasmus meeting, zpráva Mgr. Heleny Lazarové.doc33.5 KB
2. Postřehy žáků.doc33 KB
3. Arlinda Mjekiqi_vzpomínka.doc46 KB
4. Poděkování a pozdrav od hlavní koordinátorky.doc26.5 KB
5. Poděkování televizi.doc28 KB