Velký úspěch naší bývalé žákyně Laury Raszykové

Každá škola je hrdá na své absolventy, kteří po ukončení školní docházky v dalším životě něčeho dosáhnou.

Velký úspěch zaznamenala bývalá žákyně ZŠ Ostravská Laura Raszyková, která se ve svých 16 letech stala poprvé mistryní Ćeské republiky v krasobruslení v kategorii žen.

K jejímu zatím životnímu úspěchu ji blahopřejeme!

 

Rozhovor s Laurou Raszykovou

1/ Lauro, absolvovala jsi základní školu v roce 2011. Co se od té doby v tvém životě změnilo?
Změnilo se toho hodně. Dostala jsem se na Obchodní akademii, kde se mi to moc líbí. Úspěšně jsem došla do 2. ročníku. Ráda se zabývám trávením volného času s rodinou nebo s přáteli, hudbou, jízdou na kole nebo dalšími sporty. Na základní školu si občas vzpomenu. Většinou vzpomínáme s Lenkou, Sylvou a Verčou na různé „srandy“, co jsme prožily, ale také vzpomínáme na učitele. Na bývalé spolužáky taky vzpomínáme, ale ne moc často.

2/ Ve kterých zemích jsi už soutěžila a na kterou soutěž nejraději vzpomínáš (proč)?
Byla jsem na Slovensku, v Polsku, v Rakousku, v Itálii, v Maďarsku. Spíše jezdíme do těch okolních států. Ráda vzpomínám na každý závod, protože z každého si odvezu plno zážitků a vzpomínek. I když se na každém závodě nedaří, ale ono by to bez toho nedaření nešlo. Jednou se musí nedařit a jednou se zase musí dařit.

3/ Kterého ze svých dosavadních krasobruslařských úspěchů si nejvíce ceníš?
Cením si všech úspěchů. Zatím mým největším a teď i nejcennějším je 1. místo v české republice a 3. místo na MMČR v kategorii seniorek. Pak si cením i 3. místa v Evropě.
Děkuji za rozhovor V. Potyszová