VII.A na lyžařském kurzu - zpráva č.1

Lyžařský výcvik - VII. A

Dne 19. 2. nám začal lyžařský výcvik na Studeničném. Skoro celá třída jela na chatu autem, ale čtyři lidi ze třídy jeli vlakem. Jakmile jsme se sešli na chatě, ubytovali jsme se v pokojích a vybalili jsme se. Po obědě jsme se rozdělili do skupin na lyžaře a nelyžaře. Lyžaři se učili pokročilé cviky na lyžích, například obraty. Nelyžaři se učili základní cviky na lyžích, jako například chůzi na lyžích, pády a zvedání se, nebo jak vyjít s lyžemi na nohou kopce bokem. Po cvičení na lyžích jsme šli na vycházku na Gírovou a po večeři jsme hráli Aktivity – kluci vyhráli. Další den jsme jeli na lyžích ke svahu. Někteří to vzali oklikou a správný směr jim pomohl nabrat až sněžný skútr.Učili jsme se lyžovat od rána do odpoledne. Pokročilí lyžovali po celém svahu, zatímco začátečníci jen na jeho spodní části a učili se základy. Zezačátku se nám moc nedařilo, ale později nám to šlo a všichni už jezdíme na vleku a většina i samostatně dolů. Zpátky na chatu jsme šli pěšky a po dobrém obědě zaslouženě odpočíváme.