Vítězství v přespolním běhu

Byli jsme úspěšní v přespolním běhu

V pondělí 26. září 2016 se konalo na hřišti na Frýdecké ulici městské kolo soutěže v přespolním běhu. Byli jsme rozděleni na hochy a dívky a do kategorií podle věku. Po různém povrchu - tartanu, asfaltu, štěrku, trávě i polní cestě - běžely dívky tisíc osm set metrů a hoši dva tisíce metrů. Chlapci měli stejnou trať jako my, ale jedno kolečko navíc. Když organizátoři vyhlašovali výsledky od pátého místa, byli jsme jako na trní. Bylo pro nás obrovským překvapením, že jsme celkově vyhráli 1. místo! Největší radost měly paní učitelky, které nás za odměnu vzaly na zákusek do cukrárny. Druhý den 27. září jsme jeli do Havířova na okresní kolo této soutěže. Zúčastnilo se ho velké množství škol. Nejprve běžely mladší dívky tisíc metrů, pak mladší kluci tisíc tři sta metrů, my starší dívky stejnou vzdálenost. Po nás ještě závodili starší chlapci. Samozřejmě, že jsme všichni fandili! Při vyhodnocení jsme se dozvěděli, že mladší dívky ve složení: V. Petrášová, N. Janíčková, A. Měrková, M. Křístková, J. Kolondrová a H. Jelínková vybojovaly 2. místo, mladší hoši: T. Burkot, J. Kohut, P. Szmek, F. Vrubel, A. Hensler a T. Raszka podali krásný výkon a obsadili 4. místo. Starší dívky: D. Pěgřímová, K. Bystroňová, M. Kurková, N. Konopková, M. Juroszová a I. Lacková obsadily rovněž krásné 5. místo. Vraceli jsme se domů unavení, ale s dobrými pocity ze soutěžení.