Zpěváček 2019

Ve středu 6.2. 2019 se uskutečnilo na ZŠ Slezská školní kolo tradiční soutěže ve zpěvu slezských lidových písní – Zpěváček.
Učebna, ve které soutěž probíhala, se zaplnila malými i velkými zpěváčky i jejich rodinnými příslušníky, kteří přišli děti podpořit.
Účast byla letos hojná, sešlo se 23 soutěžících z obou škol – ZŠ Ostravská a ZŠ Slezská. Děti byly rozděleny do tří kategorií na základě stanovených pravidel soutěže – podle ročníku narození.
Po úvodním slovu pana zástupce a paní učitelky přišla dětem pro povzbuzení zazpívat Eliška Žákovčíková z 6 B, dlouholetá účastnice těchto soutěží.
A pak už začalo soutěžní klání. Porota měla náročné rozhodování, zpěváčci byli snaživí a všichni své vystoupení zvládli.
Z každé kategorie však mohli být vybráni jen tři nejlepší, za každou z obou škol, ale potlesk a malá sladká odměna čekaly na každého.
A zde jsou již konečné výsledky:
I. kategorie:

1.místo: Barbora Samiecová 5.C
2.místo: Marie Huczalová 5.C
3.místo: Matěj Šimík 5.B

Blahopřejeme všem, kteří se soutěže zúčastnili, umístěným gratulujeme k pěkným výsledkům a postupujícím přejeme vše dobré v městském kole soutěže, které se uskuteční 27.2.2019 na KaSS v Českém Těšíně.
Mgr.M. Slobodová