Vítězství Aničky Slobodové

Vítězství Aničky Slobodové ve velkém finále pěvecké soutěže „Rozvíjej se, poupátko“
Dne 13. června se v DDM Třinec uskutečnilo velké finále 12. ročníku pěvecké soutěže. Zpívali soutěžící ve věku 5-21 let, každý ve své ze sedmi kategorií, z nichž mohl vzejít vždy jen jeden vítěz. Zpěváky z polských, českých i slovenských škol přísně posuzovala devítičlenná porota. V kategorii 8. – 9. tříd byla od počátku jasnou favoritkou naše Anna Slobodová z IX. A. Vybrala si velmi složitou píseň již nežijící zpěvačky Zuzany Navarové Naruby a kytarový doprovod jí zajistil učitel českotěšínské ZUŠ pan Jaromír Petržela. Pro sedm vítězů soutěže ještě vystoupení nekončí. Čeká je návštěva ostravského Rádia Čas a televize, nahrávka soutěžních písní v hudebním studiu a možnost natočení hudebního klipu nebo reklamy. Vyvrcholením soutěže (do níž se původně přihlásilo 150 dětí z 27 škol) se stane vánoční benefiční koncert s výtěžkem pro Charitu. Blahopřejeme Aničce k překrásnému výsledku!
      Mgr. Vlasta Potyszová