Okresní kolo Olympiády v českém jazyce

Olympiáda v českém jazyce je soutěží, do které se naše škola zapojuje každým rokem. I v letošním 46. ročníku jsme měli své zástupce. Slečna Michaela Dziadková z VIII.B a mladý muž Richard Bernatík z IX.A a zápolili s ostatními soutěžícími v úkolech mluvnických a také prokázali své schopnosti při psaní slohové práce.
V konkurenci dalších 80 soutěžících bylo jistě náročné se prosadit, ale naši „češtináři“ se neztratili a vybojovali krásné 18. místo.

Děkujeme za reprezentaci školy a gratulujeme!

Mgr. K. Sekulová

Zima

Zimu si děti ze třetího oddělení přiblížily alespoň výrobou papírových sněhuláků. Oblíbené zimní sporty pak ztvárnily ve společné koláži.

Animovaná přání aneb rozpohybované obrázky

K přání pěkných Vánoc přidáváme animovaná přáníčka žáků IV.B.

V prosincových hodinách IKT je vytvořili: Elen Geltnerová, Julie Elen Kaczmarczyková, Natálie Kubíková, Karel Pařil, Ema Žákovičová, Sebastian Hurtík, Viktor Damek, Viktor Baron a další. Podívejte se, jak se dětem podařilo rozpohybovat svá vlastní originální přání k Vánocům nakreslená v programu, který zná každý - MS Malování :-).

nebo

odkaz na youtube

Mgr. Helena Lazarová

Klub zábavné logiky přeje krásné Vánoce!

Od září letošního roku navštěvují Klub zábavné logiky neboli Kroužek programování a robotiky žáci IV. B. V lekcích klubu jsme zatím programovali ve Scratchi a seznámili se s Ozoboty. V prosinci děti využily již nabyté znalosti základů programování při tvorbě prvních her a vánočních přání.

Podle pokynů autorky:
Klikněte na dáreček, sněhuláka a postupně na jednotlivá písmena v nápisu,,MERRY´´

Další výtvory si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz zde:

Děti musím moc pochválit, protože mají spousty zajímavých nápadů, které zkoušejí převést do svých kódů. Ještě máme před sebou hodně práce, ale i zábavy s Scratchem, ozoboty a Mboty, takže všem členům kroužku přeji krásné Vánoce a znovu se na ně těším v lednu 2020.

Mgr. Helena Lazarová

Cvičný evakuační poplach

Ve čtvrtek 19. 12. 2019 se uskutečnil na obou našich školách cvičný evakuační poplach. Děti i zaměstnanci školy si připomněli únikové východy a postup, jak se zachovat při mimořádné události. Vedení školy si celou akci vyhodnotí a přijme adekvátní opatření.

Mgr. Jiří Raszyk, zástupce ředitele