Schůzky ve 3

 Vážení rodiče,


každý rok touto dobou probíhá osobní setkání v rámci třídních schůzek. Žel minulý i letošní rok je v tomto jiný. S pedagogy jsme se zamýšleli, jak vyhovět všem opatřením, zvýšit kvalitu a zároveň nepřijít o kontakt s Vámi rodiči. Proto jsme se rozhodli uspořádat schůzky ve třech (žák - rodič - pedagog).


Schůzky budou probíhat v termínu 24.11.2021 - 8.12.2021 pro všechny ročníky naší školy. Abychom zajistili bezproblémový průběh, budou schůzky probíhat v předem domluveném termínu, který si zvolíte v rezervačním systému. Odkaz na rezervace získáte v nejbližší době od svého třídního učitele.


Celé setkání je zaměřeno na to, aby podporovalo žáka v uvědomění si zodpovědnosti za své vzdělávání. Na schůzce bude prostor pro ocenění či řešení problému, zodpovězení dotazů, společné hledání vhodné podpory, která by umožnila žákům další pokroky v jejich učení. A to vše v bezpečném prostředí bez dalších „diváků“. Pro rodiče i žáka tím vzniká diskrétní prostředí založené na vzájemné důvěře.


Tyto schůzky mohou být pro mnohé zúčastněné novinkou, ale věřím, že novinkou přínosnou, motivující a podnětnou.


Těšíme se na společné setkání.


S pozdravem

Zajac Richard, ředitel školy


Podzimní tvoření


Máme za sebou první čtvrtletí školního roku. V hodinách výtvarné výchovy vznikla napříč ročníky II. stupně spousta prací, které stojí za zhlédnutí. Obrazy inspirované přírodou, okénko do světa techniky, barevná hudba nebo módní přehlídka klobouků…
Zveme vás do naší virtuální galerie.

K. Sekulová, Z. Mangirasová


Větrníkový den 2021 – mezinárodní den pro cystickou fibrózu


„Pro každého není samozřejmost rozfoukat větrník“
Listopad je tradičně měsíc, kdy si připomínáme Evropský den pro cystickou fibrózu. Letos připadne na 21. listopad, kdy se v České republice slaví tzv. „Větrníkový den“. Organizuje ho pacientská organizace Klub CF, která svými aktivitami podporuje nemocné i jejich blízké.
Zapojili jsme se do letošní výzvy a vyrobili sadu větrníků – symbolů, které připomínají, že CF je závažné onemocnění a že i taková zdánlivě snadná věc, jako je rozfoukání větrníku, může být pro nemocné CF velkým problémem.
Společnou fotografii sdílíme s dalšími, kteří se do Větrníkového dne zapojí!
Přidáte se? Podrobnosti najdete na https://klubcf.cz/vetrnikovy-den-2021/.
Za výzvu děkujeme naší spolužačce Elišce G.
Žáci VII.C


Perníčkování…


Vůně skořice, hřebíčku, badyánu, nového koření, medu, másla… V ústech rozplývající se chuť vánočních perníčku a radost z jejich zdobení. Praskající oheň v krbu, voňavý čaj, hudba z filmu Tři oříšky pro Popelku… Adventní čas je již za dveřmi, a proto jsme se vydali do perníkové dílny paní Recmanové, abychom přispěli svou pomocí k vytvoření zamilovaného vánočního pečiva. Ve videu se můžete podívat, jak nám to šlo.

Zuzana Mangirasová a žáci IX. B


Knižní Schovávačka


Čtení knih není jen zábavnou kratochvílí. Takové knižní putování se může proměnit v pořádně akční dobrodružství, napínavou detektivku, děsivý horor, či zamilovaný románek. O tom se mohli přesvědčit třídní kolektivy 2. stupně naší školy, které se zúčastnily vzdělávací soutěže Městské knihovny Český Těšín s názvem Knižní schovávačka. Jednotlivé třídní týmy pátraly v knihách po odpovědích, které potřebovaly získat k zodpovězení soutěžních úkolů. A pátrání to bylo mnohdy zapeklité. Získané body pak proměnily v kouzelné klíče, s nimiž se zařadily do boje s ostatními školními skupinami. Děkujeme knihovnicím z MK Český Těšín za hezky připravenou a vydařenou akci pro žáky.

Zuzana Mangirasová


Testování - COVID - listopad 2021

 Přinášíme informace k testování na Covid-19 v listopadu 2021 .....ZDE


Cvičný evakuační poplach

 Ve čtvrtek 21. 10. 2021 se uskutečnil na obou pracovištích ZŠ cvičný evakuační poplach.

Smyslem poplachu bylo, aby si žáci i učitelé připomněli únikové východy ze školy při vyhlášení požáru či jiné mimořádné události. Také si všichni zopakovali, jak se při takové události zachovat a co dělat. Budeme věřit, že zůstaneme jen u nácviku a že nebudeme nikdy řešit skutečný požár či jinou mimořádnost.

Vedení školy


Den stromů 2021 – výtvarná a kreativní soutěž

V České republice připadá Den stromů na 20. říjen. Každoročně je s tímto významným dnem spojena řada akcí. Jednou z nich je tradiční výtvarně – kreativní soutěž, vyhlašovaná Městem Český Těšín ve spolupráci s Albrechtovou střední školou.

Naši základní školu opět reprezentovala díla vytvořená v různých ročnících. Některá z nich získala ocenění poroty:
1. místem obsadila velkoformátová práce s názvem „Rok stromu“ Žáci VII.C pomocí škrábané voskové techniky zachytili podobu stromu v různých ročních obdobích. Pracovali na společném díle, a to se jim tentokrát obzvlášť povedlo.

2. místo si zasloužili žáci VI.B svou prací „Sovičky“.

3. místo získalo dílo mladých umělců z IX.A „Listy a stromy

Oceněné práce byly spolu s dalšími soutěžními díly vystaveny v prostorách Albrechtovy střední školy.

Mladí autoři z Hrabiny a K. Sekulová


Informace k ředitelskému volnu

 Milí rodičové a zákonní zástupci,

oznamujeme Vám, že ředitelské volno ve dnech 25. a 26. října 2021 NEBUDEME vyhlašovat.

Děkujeme za pochopení.

Vedení školy