Třída 5.C. je vítězem KRAJSKÉHO kola jazykového šampionátu s WocaBee!

Žáci třídy AJ 5.C (2020) 1.sk. získali prvenství v procvičování slovíček v Moravskoslezském kraji a postupují do celorepublikového šampionátu.

Šampionát probíhá v aplikaci na učení cizích slovíček WocaBee, která funguje online, takže žákům nebrání v soutěžení ani distanční forma výuky.
Spolu je do soutěže zapojeno přibližně 45 000 žáků (jenom v okrese Karviná soutěžilo 38 tříd).

Stali se tak krajskými WocaBee šampiony a postupují do celorepublikového kola, které probíhá od 24. do 27. listopadu 2020.
Držme našim žákům palce, aby byli úspěšní i nadále a probojovali se až do Česko-slovenského finále Podzimního WocaBee šampionátu v prosinci.

Jen pro představu, žáci během 4 dnů v krajském kole procvičili asi 80 balíčků se slovíčky (v průměru má každý balíček 10 slovíček, vět i frází). Aby uspěli v celorepublikovém kole, budou muset procvičit minimálně 100 balíčků. Takže zadarmo to nebude .

Mgr. Marta Jalowiczorzová

Celorepubliková soutěž v angličtině ve Wocabee

Letos se žáci naší školy poprvé zapojili do celorepublikové soutěže v angličtině v učení slovíček a frází. Okresní kolo soutěže probíhalo ve dnech od 9. do 13. listopadu. Žáci 5.C to nepodcenili a pracovali nad rámec svých povinností.
S radostí vám mohu oznámit, že získali PRVNÍ MÍSTO!
Takže postoupili do krajského kola, které se koná od 17. do 20. listopadu.

Čekají je perné chvilky, ale pokud budou stejně úspěšní, tak postoupí do finále - CELOREPUBLIKOVÝ ŠAMPIONÁT, který se bude konat od 24. do 27. listopadu. Bonusem pak je i poměření sil s výherci slovenského šampionátu, ale nebudeme předbíhat????.

Mgr. Marta Jalowiczorzová

Držte nám palce, pokud se nám povede postoupit, dáme vám vědět! ????

Žáci 5.C

Pro rodiče i žáky - Jak na "Učebnu"

Přinášíme pro rodiče i děti dva návody "Jak na Classroom" - čili Učebnu v Google. Věříme, že názorná ukázka všem pomůže při práci na dálku.

Omezení provozu škol

Dokument ke stažení - ZDE

Zapomenuté heslo - ZDE

Dodatek ke školnímu řádu - ZDE

Zajištění péče o děti zaměstnanců vybraných profesí

Čestné prohlášení o bezinfekčnosti ke stažení a tisku - ZDE

Zápisový lístek do péče - ZDE

Seznam potřeb - ZDE

Sdělení SRPŠ rodičům a Výroční zpráva SRPŠ

Vážení rodiče,
vzhledem k letošní epidemiologické situaci letos nebudeme svolávat valnou hromadu spolku. Pokud máte zájem se seznámit s fungováním spolku a akcemi pořádanými v loňském školním roce, bude na stránkách školy v sekci Spolek rodičů a přátel školy zveřejněna výroční zpráva a počátkem měsíce října bude tato zpráva také ke shlédnutí na nástěnkách přímo ve škole.

Pro letošní školní 2020/2021 rok výbor spolku rozhodl, že výše členského příspěvku bude kvůli nynější situaci pouze 100 Kč. Věříme, že během roku bude možné nějaké akce pro naše děti alespoň v rámci výuky uskutečnit. Pokud by to nebylo možné, dali bychom nevyčerpané letošní příspěvky k dispozici třídním učitelům, aby se s dětmi sami rozhodli, jak s nimi naloží.

Prosíme Vás tedy o úhradu příspěvků na bankovní účet spolku a to na č. účtu:
2801012836/2010 Fio Banka do 31. 10. 2020
Do zprávy pro příjemce, prosím uveďte příjmení a třídu žáka.

V případě jakýchkoliv dotazů se prosím obracejte na email spolku a to srpshrabina@zsostravska.cz.
Velmi Vám děkujeme za podporu.

VÝROČNÍ ZPRÁVA SRPŠ - ZDE