5. den ve Středověku škola v přírodě

Ráno jsme vyrazili na poslední rozcvičku. Po výborné snídani jsme luštili vlastivědnou křížovku a pokračovali jsme pověstí, která nás měla navést na hledání pokladu. Cestou jsme museli splnit úkoly - postavit hrad, zahrát si na loupežníky a rozšifrovat nápovědu, která nás zavedla k pokladu. Trvalo nám přece jen dosti dlouhou chvíli, než jsme poklad vykopali.Po obědě proběhlo velké hodnocení celého týdne školy v přírodě. Nejlepší z nás byli královsky odměněni. V odpoledním klidu proběhl pokus o balení, který bude dokončen zítra ráno. Někteří odvážlivci se vydali zdolat horolezeckou stěnu a většina byla úspěšná. Po svačince jsme dokončili poslední středověký výrobek - koníka. Večeři jsme si tentokrát připravili sami - opekli jsme si párky na ohni, který nám připravil pan noční. Zakončení Středověkého týdne jsme završili bojem s dřevcem a mečem. Poslední večer jsme se sešli už v pyžamkách a za zpěvu rytířských písniček v doprovodu kytary jsme se odměnili rytířským glejtem a posledním rytířským příběhem a šli spát.

Odkaz: zshrabina.rajce.idnes.cz/Mecova_2018_5.den_31.5.2018/