Drogy

Mladí lidé rádi experimentují s neznámým. Láká je příslib jedinečných zážitků, členství v partě kamarádů, ochutnání „zakázaného ovoce“. Ne vždy však bývá takový experiment žádoucí a bezpečný… Tématem drog provedl naše sedmáky a osmáky lektor Centra primární prevence Renarkon, které se ve své praxi zabývá nejen preventivními vstupy na školách, ale také pomocí drogově závislým v jejich návratu zpátky do společnosti. Beseda byla propojena konkrétními lidskými příběhy. Společně jsme si definovali, co je to vlastně závislost, klady a zápory užívání návykových látek. Odbourali jsme mýty a nepravdy, které mládež o drogách zná.
Na základě zjištění žáci sami definovali závěry, jimiž by se chtěli ve své budoucnosti řídit.

Z reakcí našich žáků:
„Zaujalo mě, že nám řekl, co musí narkoman udělat, když chce přestat. Čím vším si musí projít.“
„Beseda se mi moc líbila. Dozvěděl jsem se věci, které jsem před tím nevěděl.“
„Bylo tam hodně informací a snažil se s námi o tématu bavit.“
„Zajímavé a poučné. A hlavně, neberte drogy!“
„Beseda mě bavila a taky mě zaujalo to, co všechno ta organizace dělá (přednášky, pomoc závislým na ulici, dolečovací centrum).“
Překvapily mě obrázky slavných lidí, co brali drogy (před a po).“
„Byl bych rád, kdybychom takové besedy měli častěji.“