Drogy

Naši sedmáci absolvovali preventivní program k tématu DROGY. Problematikou provedla žáky lektorka CPP Renarkon, které se ve své praxi zabývá nejen preventivními vstupy na školách, ale také pomocí drogově závislým v jejich návratu zpátky do společnosti. Program žákům vyvrátil spoustu mýtů šířených o drogách v partách, poukázal na konkrétní lidské příběhy a společenské dopady užívání návykových látek. Společně s lektorkou si žáci definovali klady a zápory užívání drog. Věříme, že na základě získaných informací nebudou experimentovat s neznámým a budou chránit jednu z nejcennějších věcí na světě, kterou mají. Své zdraví.

Z reakcí našich žáků:
„Dozvěděla jsem se informace, o kterých jsem neměla ani tušení.“

„Velice poučný a zajímavý program. Jsem ráda, že jsem mohla být součástí.“

„Ocenil jsem vyprávění konkrétních příběhů. Bylo dobré slyšet ty věci od někoho, kdo ty lidí denně vidí.“

„9/10. Super.“

„Poučené, zajímavé, k zamyšlení. Velice mě to zaujalo a bavilo.“

„Program mohl být klidně delší.“

Mgr. Zuzana Mangirasová, ŠMP