Klub zábavné logiky 2018-19


Další školní rok je za námi, a tak je čas připomenout si, jak proběhl v Klubu zábavné logiky neboli Kroužku programování a robotiky na naší škole.
Žáci z 4 a 5.ročníků, kteří se přihlásili, měli možnost vyzkoušet si programování ve Scratchi, programovali ozoboty- pomocí fixu i na počítači/M block/, seznámili se s M boty a vytvářeli pro ně různé vlastní kódy - od jednodušších - programování dráhy, využití led diod či bzučáku - po náročnější, jako je následování čáry nebo vyhýbání se překážkám. Co se děti naučily, měly možnost předvést např. na Dni otevřených dveří.

V dubnu jsme navštívili místní neziskovou organizaci Trianon, která se zabývá kromě recyklace odpadu také vzdělávací činností pro děti a mládež, a jejich Technický kroužek. Prohlédli jsme si a vyzkoušeli vybavení učebny, pohovořili s lektorem a vyměnili své zkušenosti.

V měsíci květnu jsme postoupili s naším loňským e twinning projektem Children like coding mezi 12 finalistů soutěže o Evropskou jazykovou cenu Label. Projekt jsem prezentovala na celostátním finále v Praze před odbornou porotou.
https://www.naerasmusplus.cz/cz/reformy-a-systemy-vzdelavani-label/vyzva-k-predkladani-navrhu-2019-projekty-postupujici-do-druheho-kola/

Sice jsme nakonec nevyhráli, ale i postup do závěrečného kola, kde naší konkurencí byly jazykové projekty středních a vysokých škol nebo např. projekt Moravskoslezského kraje , považuji za velký úspěch a svědčí o tom, že náš projekt oceněný národní cenou byl skutečně kvalitní.

Jak se nám práce celý rok dařila, si můžete prohlédnout na následujících fotografiích/mimo jiné z návštěvy Trianonu/ a videu.
Žáci budoucích 4.-6. tříd, můžete se zapojit také!

V příštím školním roce se na Vás opět od září těší Mgr. Helena Lazarová, vedoucí klubu

 

Video:

 

Fotogalerie: