Na vlastní kůži

Deváťáci na akci „Na vlastní kůži
Proč se učit jen teoreticky? Kolik si toho zapamatujeme, když se budeme jen dívat a poslouchat? Proč si některé věci nevyzkoušet „na vlastní kůži“?
Na akci, kterou každoročně pro starší žáky českotěšínských škol organizuje Město Český Těšín ve spolupráci s dalšími organizacemi, vyrazila na začátku září IX.B. Dopoledne bylo hodně záživné a naučné. Akce byla dobře zorganizovaná. Nemuseli jsme čekat, než se nám na jednotlivých stanovištích uvolní místo.

Představila se nám Střední odborná škola z Jablunkova, která nás seznámila s možnostmi studovat dopravní obory. Následovala autoškola s ukázkami jízdy na motocyklu, my jsme si sedli aspoň k motocyklovému trenažeru. Asi nejzajímavější byl simulátor dopravní nehody. V druhé polovině dopoledne nás čekala stanoviště záchranné služby, Besipu , Policie ČR a městské policie – někteří z nás si otestovali např. tzv. alkoholové brýle nebo testery, které policisté používají, když kontrolují mladistvé a děti, zda nepožili alkohol nebo drogy. Všechny věci jsme si mohli přímo vyzkoušet, což bylo super, získali jsme tak mnoho zkušeností.

„Mně osobně se asi nejvíc líbilo stanoviště, kde jsme si mohli zkusit, co člověk zažívá při autonehodě: sedli jsme si do auta, které bylo na kovovém podstavci. Auto se začalo otáčet a na malou chvíli jsme seděli hlavou dolů. Určitě bych tuto akci doporučila i dalším spolužákům.“ (Liliana)

L. Janíková a K. Sekulová IX.B