Návštěva Integrovaného záchranného centra v Českém Těšíně…

Žáci naší školy se každoročně účastní vzdělávacího projektu Hasík, který realizuje hasičský záchranný sbor. Součástí této preventivně vzdělávací akce je i návštěva u hasičů a prohlídka techniky. V červnu 2019 bylo v Českém Těšíně otevřeno integrované záchranné centrum na Sokolovské ulici. Když jsme na počátku nového školního roku obdrželi nabídku exkurze v těchto krásných nových prostorech, těšili jsme ještě více.
Nové středisko je vybaveno nejmodernější technikou a skvělým zázemím. Žáky nejvíce nadchla nová auta, hasičské vybavení, myčka aut, loď, zasedací místnost a v neposlední řadě úžasná tělocvična. Někteří borci neváhali a ihned si vyzkoušeli pár sportovních triků…
Chtěli bychom velice poděkovat hasičům ze záchranného sboru Český Těšín za velkou ochotu, vstřícnost při plánování exkurze, za reprezentativně připravenou prohlídku a skvělý přístup k dětem.
Práci hasičů velice obdivujeme a přejeme jim v „novém bydlení“ vše dobré.

P. S.: Nečekaným a velmi milým bonusem pro nás byla i malá návštěva ve vedlejší budově u Policie ČR. Poděkování patří rovněž paní Szeligové, která nám tuto návštěvu zprostředkovala.
Pojďte se společně s námi podívat, jaké to bylo…

Mgr. Zuzana Mangirasová