Noční škola v 5. C

Již pátým rokem proběhla za odměnu akce, kterou si páťáci celý rok přáli. Tentokrát jsme noční školu spojili s výrobou keramiky na jarmark a samozřejmě se stezkou odvahy. O tu se postarali a hezky připravili naši deváťáci. V noci se tedy děti vydaly křížek krážem druhým stupněm, až skončily právě v učebně 9. B, kam by se příští rok mohly možná přesunout.
Děkujeme za pomoc nejen deváťákům, ale i paní vychovatelce Postuwkové, která si s námi těch 5 let v noci jistě vždy krásně užila.

H. Warcopová


Noční škola z pohledu dětí:

V pátek 22. 2. v 18.30 h jsme čekali před školou. Byla zima, málem jsme zmrzli, ale přežili jsme to a pak nás paní učitelka s paní vychovatelkou přivítali. Utíkali jsme do 2. patra. Hráli jsme piškvorky, o to, kde budeme spát. Vyhráli kluci. My holky jsme spaly v menší třídě, ale nám to nevadilo. Vybalili jsme se. Terka nám rozdala svítící náramky. Pak jsme šli vyrábět, povečeřeli jsme a čekala nás stezka odvahy. První odvážlivci byli Adam, Kája a Amy. Prošli to celé! Někdo šel dokonce sám. Stezku odvahy nám připravili naši deváťáci a moc se jim povedla. Ještě jsme hráli s nimi hru a pak se rozloučili. Šli jsme si umýt zuby a zalezli do spacáků.
Silvie

V pátek 22. 2. jsme se v 18. 30 h sešli u zadního vchodu školy. Byla velká zima. Rozloučili jsme se s rodiči a šli jsme dovnitř na Noční školu. Nejdříve kluci hráli proti holkám piškvorky o to, kdo si vybere který pokoj na spaní. Holky vyhrávaly, ale pak udělaly chybu a kluci příkladem 630 : 90 vyhráli a vybrali si pokoj vlevo. Pak jsme se vybalili. Stezka odvahy byla fajn, ale očekával jsem to delší. Výhodou bylo, že jsem šel s Amy a Kájou první. Celé jsme to prošli a bylo to fajn. Když jsme šli spát, nemohl jsem nejprve usnout, ale nakonec asi ve dvě hodiny ráno jsem usnul. Ráno jsme se nasnídali a šel jsem s mamkou domů.

Adam

Noční školu jsem si užila. Líbilo se mi, jak jsme vyráběli keramiku na jarmark. Vyrobila jsem 3 ozdoby a teď mě zajímá, jak to bude vypadat, když to bude vypálené. Po keramice jsme šli na stezku odvahy. Prvně jsem se bála, ale potom mě to přešlo.

Barča

Čekali jsme před školou, až nás paní učitelka a paní vychovatelka pustí dovnitř na Noční školu. Pak nás přivítaly, šli jsme nahoru do družiny, přichystali si věci na spaní a šli vyrábět keramiku. Po keramice se šla připravit stezka odvahy, která se nám moc líbila a bavila nás. Pak jsme si povídali a hráli hru s deváťáky. Kolem půl jedenácté jsme se přichystali ke spaní, paní učitelka nám přečetla příběh a všichni pomalu usínali.

Magda a Viki

bylo nás tu 18, 10 holek a 8 kluků. Vybalili jsme si spacák, karimatku, polštář a někteří i plyšáčka.
Na večeři jsme vyzkoušeli buchty, vypadaly skvěle a moc chutnaly. Paní vychovatelka nám pustila před stezkou pohádku V husí kůži. Jako první jsme šli na stezku my. A bylo to super. Trochu jsme se ale bály, protože jsme nevěděly, co nás čeká….

Amy a Kája