Soutěž finanční gramotnosti – Božkova kasička

Dne 26. 2. se konala na českotěšínském gymnáziu soutěž pro žáky pátých tříd. Vyzkoušet si ji také žáci 5.B a 5.C. Po krátkém přivítání se soutěžní dvojice pustili do 10 úkolů z finanční oblasti. Každý úkol byl limitován pouhými 150 sekundami a možnosti získat až 10 bodů. Vše se nakonec spočítalo a také slavnostně vyhlásilo. Někteří byli mile potěšeni svým umístěním, a tak myslím, že i příštím rokem si tuto soutěž mohou vyzkoušet další žáci.
Děkujeme organizátorům a blahopřejeme vítězům.

H. Warcopová

Božkova Kasička - názory dětí:

V úterý 26. 2. se konala soutěž Božkova kasička, kde jsme plnili různé matematické úkoly, počítání s procenty, přiřazování v měnách… Celkem bylo deset stanovišť. Některé úkoly byly těžké, ale některé lehké. Když jsme dokončili soutěž, byli různé zábavné aktivity. Pak všechny body sečetli a my jsme skončili na hezkém dvacátém místě. A náhodou jsme měli stejné košile.

Martin Postuwka, Jonáš Rosenbergr

V úterý ráno jsme přišli na Gymnázium J. Božka a hned u dveří nás přivítali studenti, kteří nás zavedli do šatny. Pak jsme šli do auly a tam nás přivítali a sdělili pravidla soutěže. Poté jsme se rozdělili do dvou skupin po 50. Ano, bylo nás tam dohromady 100. Naše skupinka šla do tělocvičny a rovnou začala soutěžit . Doplňovali jsme, počítali, přiřazovali a testovali vše, co víme o financích. Když jsme dosoutěžili, skupinky se vyměnily a my jsme si se studenty užívali plno legrace a bonbónů. Nakonec vyhlásili dvojice podle získaných bodů.
Za celý den jsme si užili spoustu legrace i přemýšlení.
Soutěž nás moc bavila!

Marie Huczalová, Berenika Amborska

Šli jsme na Gymnázium Josefa Božka a tam nás čekala finanční soutěž. Bylo tam dohromady skoro 100 soutěžících. Soutěž probíhala ve dvojicích v tělocvičně a byla na body. Po soutěži byla také prohlídka školy. Prohlédli jsme si různé učebny. V tělocvičně jsme si ještě zahráli vybíjenou a pak už bylo vyhlašování.

Jan Kapusta, Dominik Postuwka