Větrníkový den 2021 – mezinárodní den pro cystickou fibrózu


„Pro každého není samozřejmost rozfoukat větrník“
Listopad je tradičně měsíc, kdy si připomínáme Evropský den pro cystickou fibrózu. Letos připadne na 21. listopad, kdy se v České republice slaví tzv. „Větrníkový den“. Organizuje ho pacientská organizace Klub CF, která svými aktivitami podporuje nemocné i jejich blízké.
Zapojili jsme se do letošní výzvy a vyrobili sadu větrníků – symbolů, které připomínají, že CF je závažné onemocnění a že i taková zdánlivě snadná věc, jako je rozfoukání větrníku, může být pro nemocné CF velkým problémem.
Společnou fotografii sdílíme s dalšími, kteří se do Větrníkového dne zapojí!
Přidáte se? Podrobnosti najdete na https://klubcf.cz/vetrnikovy-den-2021/.
Za výzvu děkujeme naší spolužačce Elišce G.
Žáci VII.C