Výlet VIII.C do Olomouce

21. června 2022 se vypravili žáci třídy VIII.C do rodiště svojí třídní učitelky do Olomouce, aby společně poznávali krásy této hanácké metropole. Dalším pedagogickým doprovodem byla p. uč. Mangirasová, která má k tomuto místu také blízký vztah, protože zde před lety studovala na Filozofické fakultě Univerzity Palackého.

Po příjezdu do Olomouce směřovala naše cesta na Svatý Kopeček, kde se nachází známá ZOO. Počasí nám velmi přálo, tak jsme prožili velmi příjemné dopoledne se zvířátky. Pak jsme ještě navštívili krásnou barokní stavbu Baziliku Navštívení Panny Marie, odkud je hezký výhled na celou hanáckou rovinu. Malá zastávka byla také u domu, kde žil a psal básník Jiří Wolker. Žáci věděli, o koho se jedná, protože se o něm právě učí v literatuře, a znali dokonce jeho báseň Okno.

Pak už naše cesta pokračovala dolů do centra města, kde jsme navštívili Dóm, tedy Katedrálu sv. Václava. Poté jsme se přemístili na náměstí, kde se nachází známý orloj, o kterém jsme se učili ve fyzice. Žáky také zaujalo sousoší Nejsvětější Trojice, památka UNESCO.

Protože nám dost vyhládlo, dali jsme si rozchod na oběd.
Poté naše cesty směřovaly do malebných olomouckých parků, kde žáci mohli vidět zbytky hradeb a trochu si odpočinuli po celodenním chození.

Domů do Těšína jsme dorazili večer kolem půl deváté, unavení a spokojení.

Mgr. Romana Klimszová, Mgr. Zuzana Mangirasová