Vzhůru za vyhlídkou! - výlet 6.B

Červen je nejen dobou psaní závěrečných písemek a uzavírání klasifikace, ale v myslích žáků je to hlavně období blížících se školních výletů a těšení se na prázdniny. Nejinak tomu bylo i u našich nejmladších žáků druhého stupně – šesťáků.
Rozhodli jsme se, že je blíže seznámíme s blízkými místy Českého Těšína a podrobíme zkoušce odvahy jejich srdce toužící po dobrodružství. Vydali jsme se zdolat Rytířskou stezku na Velké Čantoryji. Stezka začíná a končí v Nýdku, měří 10 km a seznámila naše žáky nejen se zdejší krásnou přírodou, ale vyzkoušela také jejich fyzickou zdatnost a chrabrost jejich srdcí. Výstup všichni zvládli a ti nejodvážnější nakonec zdolali i 29m vysokou rozhlednu, která jim nabídla netradiční pohled na území tří států – Česka, Polska i Slovenska. Na vrcholu někteří z našich rytířů vzdali holt probíhajícímu fotbalovému mistrovství světa a i přes únavu a teplé počasí mezi sebou svedli fantastický fotbalový zápas. Dokonce jsme mezi dívkami objevili skryté gymnastické talenty… 

Malé momenty ze společných chvil, zážitků, písniček a naší společné radosti můžete shlédnout ve videu .

Mgr. Zuzana Mangirasová, Mgr. Romana Klimszová (TU)