Okresní kolo dějepisné olympiády

Letošního okresního kola dějepisné olympiády se zúčastnili i naši dva bobíci: Zuzka Krucinová (IX. A) a René Kadlčík (IX. B).

Přinášíme výtah z výsledkové listiny:

19. Krucinová Zuzana,  55,5 bodu,  ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina ( ZŠ Ostravská )

20. Kadlčík René,   53 bodů,  ZŠ a MŠ Český Těšín Hrabina ( ZŠ Slezská)

Soutěžilo 37 účastníků.

Mgr. Zuzana Mangirasová


Soutěž o nejkrásnější vločku

Výtvarná soutěž „O nejkrásnější sněhovou vločku“

U příležitosti školní vánoční výstavy, která vítala své návštěvníky od 5. do 7. prosince, jsme nabídli žákům školy možnost předvést ještě jinak jejich tvořivost a výtvarné schopnosti. Vyhlásili jsme pro všechny ročníky výtvarnou soutěž. A tak nám během několika dnů na hlavní chodbu školy „nasněžily“ roztodivné sněhové vločky. Některé byly papírové, jiné malované barvami, kreslené pastelkami, nechyběly keramické či lepené z různých materiálů… Bylo jich 98 a všechny byly moc hezké! Proto jsme volbu těch nejkrásnějších nechali na návštěvnících školní vánoční výstavy. Celkem 330 hlasovacích lístků rozhodlo:

KATEGORIE 1.- 3. TŘÍDA
1. MÍSTO K. Mynářová
2. MÍSTO J. Müller

KATEGORIE 4.- 5. TŘÍDA
1. MÍSTO Š. Popek
2. MÍSTO E. Žákovčíková

KATEGORIE 6.- 9. TŘÍDA
1. MÍSTO Z. Poloková
2. MÍSTO O. Žákovčík


KATEGORIE ŠKOLNÍ DRUŽINA
1. MÍSTO D. Liszka
2. MÍSTO E. Gaborčíková


Školní kolo dějepisné olympiády

Přinášíme výsledky letošní dějepisné olympiády.


Soutěž Bobřík informatiky

10. ročník soutěže Bobřík informatiky

Jak už se stalo tradicí, i letos se žáci naší školy zapojili do celostátní soutěže Bobřík informatiky. Titul úspěšný řešitel získali:

Kategorie MINI:
Karolína Siudová V.B, Jakub Boháč IV.A, Tobiáš Tuharský V.B, Adrian Dubský IV.A, Dita Vicianová V.B, Adam Fedor V.B, Jan Zwierzyna V.B, Viktorie Kochová V.A, Michal Olszar IV.A, Elen Šlapotová IV.A, Elen Pollaková V.B, Filip Skulina IV.A, Eliška Bohatá IV.A, Anna Hlaváčová V.B, Ester Gorecká V.B, Jakub Michalik V.A, Veronika Ciencialová V.A, Aneta Biedravová V.A

Kategorie Benjamin:
Apolonia Miervová VI.A, Liliana Janiková, VII.C, Matěj Rzeplinski VII.B, Natálie Petrová VII.A, Tomáš Novák VII.A, Veronika Kučerová VI.A, Marek Pastrňak VII.C, Vojtěch Krucina VI.A, Tomáš Raszka VII.C, Jan Petráš VI.A, Anna Loterová VII.A, Sára Klementová VII.B, Lucie Vávrová VI.B, Tereza Bobková VII.C, Taťana Cviková VI.A, Daniel Haluščák VI.A, Marie Burkotová VI.B, Štěpánka Wrublová VII.A, Lukáš Vrubel VI.A, Karolína Kostková VII.C, Ivana Bartošíková VI.A, Tobiáš Stránský VII.B, Alexandra Polášková VII.B, Michaela Dziadková VI.B, Zuzana Starzyková VII.B, Marie Jeřábková VII.C, Ellen Prunnerová VI.A, Ema Šlehoferová VI.A, Hedvika Jelínková VI.A, Michaela Křístková VII.C

Kategorie Kadet
Vojtěch Kučera IX.A, Lukáš Stařičný IX.A, Maxmilián Burkot IX.B, Natálie Zerzońová IX.B, Sebastian Miksch VII.B, Ivana Lacková IX.A, Filip Vrubel VIII.A, Zuzana Recmanová IX.A, Nicole Szeligová IX.A , Patrik Postuwka VIII.B, Anna Sabelová IX.B, Klára Bystroňová IX.A, Bára Kotasová IX.A, Arian Mustafa VIII.B, Lukáš Gál VIII.B, Radim Sikora VIII.A, Pavla Sojková IX.A, René Kadlčík IX.B, Alexandra Gaľová IX.A, Daniel Palowski IX.B

Jména žáků jsou seřazena v pořadí podle počtu dosažených bodů. 
Nejlepšího umístění za školu dosáhli žáci Vojtěch Kučera a Lukáš Stařičný z IX.A, kteří obsadili s 228 body 114. místo v celostátním pořadí.

Všem zúčastněným děkujeme a úspěšným řešitelům gratulujeme! Na všechny se těšíme v 11. ročníku 2018!

Mgr. Helena Lazarová a Mgr. Dagmar Nováková


Ocenění ve výtvarné soutěži

„Voda v krajině“ – ocenění ve výtvarné soutěži

Škola obnovy venkova v rámci Zeleného centra Třanovice pozvala naši školu k účasti ve výtvarné soutěži „Voda v krajině“. Do soutěže se přihlásilo celkem 6 základních škol se 47 výtvarnými pracemi. Mezi nimi bylo i několik děl, která vznikla v sedmém ročníku naší školy v rámci hodin výtvarné výchovy. Žáci využili náročnou techniku, při které kombinovali malbu akvarelem a pastelem. Gratulujeme Zuzaně Polokové - její práce „Potok v ranní mlze“ se líbila porotě nejvíce a získala 1. místo. Zároveň blahopřejeme Karolíně Kostkové ke 3. místu - porota ocenila její malbu s názvem „Na břehu jezera“. Obě zmíněné práce se stanou součástí stálé výzdoby Zeleného centra Třanovice.


Úspěch VII.C v mezinárodní výtvarné soutěži

Úspěch VII.C v mezinárodní výtvarné soutěži Ekoplakát

Ekoplakát je mezinárodní výtvarná soutěž žáků a studentů z České republiky, Slovenska a Polska. Soutěž probíhá ve dvou kolech – národním a mezinárodním. Nejlepší práce vybírá v obou kolech odborná porota. Do výběru nejzdařilejších plakátů se mohla zapojit i veřejnost. Autorům sedmého ročníku, kteří vytvořili plakáty na téma „Necháme to plavat?“ a „Současnost a budoucnost“, se podařilo uspět v jedné části soutěže - ve veřejné elektronické anketě v rámci regionu. Získali 1. a 2. místo.

Gratulujeme! K. Sekulová


Soutěž Den stromů

„Den stromů“

Dvojnásobný úspěch našich žáků ve výtvarné soutěži

Albrechtova střední škola v Českém Těšíně vyhlašuje každým rokem výtvarnou a fotografickou soutěž na typicky podzimní téma – stromy. I letos jsme do této akce přihlásili práce našich žáků. Jejich snaha vytvořit co nejzajímavější obrazy nebyla marná. Porota jim udělila hned dvě ocenění:

1. místo (kategorie II. stupně ZŠ)  IX.A „Okénka podzimu“

2. místo (kategorie II. stupně ZŠ) VII.C „Stromy na podzim“

Ocenění žáci se zúčastnili vernisáže výstavy a slavnostního vyhodnocení celé soutěže, které proběhlo 18. října v aule střední školy.


Naši žáci v okresním kole Pythagoriády

Úspěchy našich žáků v okresním kole matematické soutěže Pythagoriáda 2016/2017
 

17. května 2017 se konalo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda 2016/2017. Účastnili se ho úspěšní řešitelé školního kola soutěže, Kilián Benroth a Jakub Haas z V.B (Slezská), Nela Juráková, Richard Bernatík a Tomáš Novák ze 6.ročníku (Ostravská). Oba žáci ze Slezské se stali úspěšnými řešiteli okresního kola soutěže . Kilián Benroth získal 12 bodů z 15 a obsadil 7.- 15.místo , Jakub Haas získal 11 bodů z 15 a obsadil 16. – 22.místo . Oběma žákům blahopřejeme!

Mgr.Romana Klimszová, MO matematiky


Naše volejbalistky zvítězily

Vítězství dívek ve volejbale

V úterý 11. dubna 2017 jsme my, dívky ze ZŠ Hrabina, reprezentovaly naši školu ve volejbale. Turnaj se konal v tělocvičně ZŠ Slovenská. Všechny dívky z našeho týmu chodí do deváté třídy, já jsem z nich nejmladší. Po příchodu na místo jsme si rozdaly výrazně žluté dresy a vzaly si volejbalový míč, abychom se mohly rozehrát. Na Slovenské byly k dispozici dvě tělocvičny, malá a velká. První utkání jsme vyhrály. Pro mne to bylo takové seznamování s postavením na hřišti a s kolektivem. Poslední hra byla velmi zajímavá. Nejčastěji se hraje na dva sety. Jenže ten první jsme vyhrály my a druhý náš soupeř - Kontešinec. Proto se hrál ještě třetí set. Pozorovaly jsme také na naší paní učitelce Chowancové, jak nám fandí a že má docela "nervy". Hra to byla hodně vyrovnaná a z posledních míčů jsme byly nervózní všechny. Pořád se to srovnávalo. Nakonec však vše dobře dopadlo, vyhrály jsme a byla to obrovská radost. Domů jsme se vracely s výborným pocitem.

Klára Bystroňová, VIII. A - nejmladší hráčka týmu

Hráčky: Tereza Loterová, Magdalena Bilková, Brigita Fajová, Michaela Kurková, IX. A; Natálie Pončová, Natálie Sikorová, Magdaléna Juroszová, IX. B; Klára Bystroňová, VIII. A


Soutěžili jsme v televizním Bludišti!

Bludiště

Po dlouhé úvaze se naše třída IX.B přihlásila do soutěže Bludiště. Společně s p. třídní učitelkou Jalowiczorzovou jsme sestavili čtyřčlenné družstvo (Ondra, Danek, Kuba a Mirek), vymysleli jsme název a pokřik, vyrobili jsme plakáty a nechali jsme si udělat naše třídní mikiny. Natáčení probíhalo asi 4 hodiny, nahlédli jsme do zákulisí, seznámili jsme se s režisérem i kameramanem, nesmíme zapomenout na moderátora Romana Pastorka. Všichni byli milí a přátelští, fandili jsme, jak to jenom šlo, až nás od tleskání bolely ruce. Na celou soutěž i na to, kdo nakonec vyhrál, se můžete podívat ZDE: (Najděte si datum 6.3.2017)

žáci IX.B