Hurá do přírody

20.10.2022 |  Kateřina Štensová |  MŠ Hrabinská

S dětmi jsme využili krásného babího léta, abychom předčasně oslavili „Den stromů“, který připadá na 20. října. Za doprovodu myslivce p. Cmiela jsme se vydali k „Hájence v Mistřovicích“.

Zde jsme za jeho odborného dohledu zasadili smrčky, krmelec jsme naplnili jablíčky, zkontrolovali liščí nory, u praskajících kamínek v hájovně jsme vyslechli zajímavosti o lesních zvířátkách a navštívili divoké prasátko Terezku. Na zpáteční cestě jsme nasbírali spoustu přírodnin, které využijeme během environmentálních činností. Děti si vysloužily obrovskou pochvalu, neboť zpáteční cestu zvládly pěšky a s úsměvem. U přehrady ještě našly energii na běh a zdolávání překážek.

Strávili jsme nádherné dopoledne, děti v němém úžasu sledovali kouzelnou a moudrou přírodu. Už teď se všichni těšíme na jaro, kdy hájovnu opět navštívíme, abychom zjistili, jak se našim smrčkům daří – o kolik centimetrů povyrostl.

Velké poděkovaní patří panům myslivcům Cmielovi a Svobodovi, byli skvělí.