Městské kolo pěvecké soutěže "Zpěváček 2023"

21.3.2023 |  Eva Dziubková |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

Městské kolo "Zpěváček" se konalo v prostorách Čítárny a kavárny Avion dne 1.3.2023

Městské kolo pěvecké soutěže "Zpěváček 2023" se letos konalo v prostorách Čítárny a kavárny Avion v Českém Těšíně. Účastníci byli vybráni z postupových míst školních kol. Kromě nejmladších dětí, které byly v soutěži nováčky, byli ostatní soutěžící většinou již ostřílenými vystupujícími, které bylo možné potkat již v minulých ročnících. Zpěváčci měli v repertoáru dvě slezské písně, z toho jednu v doprovodu s lidovou muzikou Slezanek. Bylo příjemné poslouchat dnes již téměř zapomenuté lidové nápěvy ve slezském nářečí. Každý z účastníků si vyslechl zasloužený potlesk. Pro nejlepší byla připravena drobná odměna a postup do okresního kola, které proběhne v dubnu 2023 v Karviné. Dopoledne se vydařilo a dětem patří poděkování za zásluhy o udržení našich krajových tradic.