Úspěch našich žáků v OK Matematického klokana

10.5.2023 |  Romana Klimszová |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

Vynikající úspěchy našich žáků v okresním kole Matematického klokana 2022/2023.

Jako každý rok se žáci naší školy účastnili soutěže Matematický klokan,kterou pořádá Přírodovědecká fakulta UP v Olomouci. Naši žáci byli zastoupeni ve všech 4 kategoriích: Cvrček, Klokánek, Benjamín a Kadet. V kategorii Benjamín v letošním školním roce skvěle zabodoval žák VII.B Ondřej Krzyžánek, který mezi 1064 účastníky  z celého okresu získal 1. místo se 115 body ze 120. Výborného úspěchu dosáhl také žák Teodor Dámek z V.A, který se v kategorii Klokánek umístil mezi 1421 soutěžícími na krásném 10. – 11. místě. Třetím úspěšným řešitelem se stal Jakub Boháč z IX.A, který v kategorii Kadet mezi 931 účastníky z celého okresu získal výborné 7. – 8. místo.

Všem výhercům blahopřejeme a přejeme další úspěchy v matematických a logických soutěžích.