Projektové vyučování: PÍ DAY

12.4.2024 |  Romana Klimszová |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

14.3.2024 proběhl na 2.stupni obou našich pracovišť projektový den s názvem PÍ day. Žáci se prostřednictvím aktivit na 6 stanovištích (matematickém, historickém, výtvarném, kulinářském, sportovním , rukodělném) seznamovali s Ludolfovým číslem pí.

Na konci projektového dne proběhla soutěž v zapamatování si co nejvíce cifer čísla pí za desetinnou čárkou. Počasí nám přálo, takže jsme mohli zrealizovat závěrečné fotogragování všech žáků 2.stupně na školním hřišti pomocí dronu.

Pro ty, kteří nebyli 14. března ve škole a neradi by přišli úplně o vše, je zde úvodní prezentace. Stačí si jí projít, proklikat, pročíst a nechat se inspirovat. Třeba někdo v budoucnu “trumfne” vítěze soutěže Vojtu Bohatého, který si zapamatoval úctyhodných 117 číslic za desetinnou čárkou.

Přikládáme zpětnou vazbu našich žáků:

Na projektovém dni PÍ bych rozhodně ocenil kreativitu učitelů, protože dokázali z pouhého čísla udělat program na celý den pro celý druhý stupeň.

Samuel,  IX.C

S každým projektovým dnem mám naši školu ještě raději. Je milé, že pro nás učitelé něco takového dělají. Bylo to skvělé! Líbilo se mi to sepsání českých a anglických slov s „pí“. Je úžasné, že jsme měli matematický den, ale naučili jsme se i jiné předměty. PS. Pizza byla výborná! Děkuji všem!

Elen, IX.C

PÍ day mě bavil, ale byl celkem náročný. Nejvíc mě bavil tělocvik, protože byl nejakčnější. Bylo super, že jsme mohli vytvořit náramek a odnést si ho domů. Bylo super také stanoviště výtvarné výchovy. Děkujeme za pizzu paní Ivetě Klimšové! Byla hrozně dobrá!

Zuzka, IX.C

PÍ den se mi moc líbil. Učitelé to měli připravené skvěle. Nejvíc mě bavilo jak jsme si dělali náramky s p.učitelkou Pospíšilovou a Lazarovou. Tělocvik s paní Filipcovou a Novosadovou mě taky moc bavil, byla velká sranda.

Markéta, IX.C

Projekt byl opravdu skvělý. Bylo to hodně zábavné a naučné. Bavilo mě skládání hlavolamu s paní Stoklasovou, kde jsme museli zapojit hlavu. Závěr projektového dne byl úžasný. Dostali jsme čísla, která byla na papírových táckách a pak jsme se seřadili na hřišti a fotil nás dron.

Dominik, IX.C

Hrozně moc na pí day mě bavilo výtvarné stanoviště. Kreslili jsme na kulatý papír znak pí. Mohli jsme si zkusit různou techniku kreslení . A taky se mi líbilo, že jak jsme si mohli udělat vlastní náramek z různých korálků. Moc jsem si tento den užila.

Lucie, VI.C

A od žáků ze ZŠ Ostravská:

“Před “pí day” jsem ani nevěděla, že nějaké “pí” existuje. :-) “

“Projektový den byl super, hlavně se mi líbilo tvoření náramku.”

“Bylo to fajn, nejlepší bylo počítání v praxi. Nebo pizza nebo i sportování s panem asistentem.”

“Nevěděl jsem, že má číslo pí tolik čísel za desetinnou čárkou, pamatuji si jich asi tak deset.”

“Pí day byl den, kdy jsem vcházel do školy s tím, “co to je to pí?” a odcházel s tím, že pí je 3,14 a tím  3,14 to nekončí.”

“Byl to fajn den, lepší než škola rozhodně. Téma zábavné, na každém stanovišti bylo plno překvapení.”

“Do teď si pamatuji 3,1415926535589793234863.”

“Byl to povedený projektový den.”

Za projektový π den všem relizátorům děkujeme!

Další fotografie z projektového dne naleznete ve fotogalerii: