Vytvoř si svého avatara

22.12.2023 |  Helena Lazarová |  ZŠ Slezská
Vytvoř si svého avatara

Výrazy AI, Artificial Intelligence, umělá inteligence, slyšel v dnešní době asi každý.

Jak se na ni díváme, co si o ní myslíme, co se o ní dnes můžeme dozvědět, jak nám může pomáhat v každodenním životě, je velice komplexní otázka, která má velké množství odpovědí. Stejně jako odpověď na otázku, zda bychom měli zvažovat i rizika rozvoje AI do budoucna.

V jedné z našich prosincových hodin informatiky s 8.c jsme využili nabídku  současných dostupných generativních nástrojů AI a žáci se pokusili vytvořit svého avatara – učitele, rádce,  který dětem sdělí konkrétní informaci z výukového předmětu.

Podívejte se na výsledky naší práce a posuďte sami, zda ještě pro vysvětlení látky potřebujeme jen skutečné učitele nebo by nám brzo mohli pomáhat jiní, vytvoření umělou inteligencí ?

Matematika-třetí odmocnina

Marie Terezie

Chemické prvky

Autoři: Jiří Pasz, Matyáš Drapa, Kryštof Šimik, Natali Derjánová, Natálie Kubíková.