Den Evropy

12.5.2023 |  Jolana Kantorová |  ZŠ Ostravská
9. květen připadá na Den Evropy. Ten je každoroční oslavou míru a jednoty v Evropě.
Pro žáky 8. ročníků jsme připravili projektový den, ve kterém si zopakovali základní informace o Evropě. Jak vznikl název Evropa (Europa), jaké události ovlivnily formování Evropy a dnešních států? Kdy vznikla Evropská Unie a jaké hospodářské aktivity k tomu vedly? Dále si zahráli hru Kahoot. Připravili jsme sérii 45 otázek na témata související s památkami, kulturou, tradičními jídly, vlajkami...  Dále hru Riskuj, kde odpovídali na otázky ke konkrétním státům, hlavní města, obyvatelstvo, sport, průmysl. Pohráli jsme si s časovou osou 20. století (milníky, důležité události), přiřazovali jsme fotografie slavných a významné osobnosti a jejich profesím. Zabývali jsme se  chráněnými druhy živočichů žijícími v Evropě, biomy a typickými rostlinami. Na závěr celého dne se děti výtvarně a kreativně vyřádily. Zpracovali ve skupinách mapu Evropy, kde kreslily nebo lepily to typické pro daný stát.
Tento den se moc povedl, těšíme se na další ročník.

Jolana Kantorová a Roman Kaľavský