Divadelní představení Bajka

15.12.2022 |  Pavel Buchta |  ZŠ Ostravská

Před Vánocemi jsme zhlédli krásné vánoční divadelní představení.

Ve čtvrtek 15. prosince se všichni žáci prvního stupně ZŠ Ostravská vydali do Těšínského divadla, kde nám loutková scéna Bajka na svém domovském jevišti odehrála představení Pojďme spolu do Betléma. Hodinové loutkové představení, které na motivy barokních her upravila Marie Míková, přináší jednoduché zpracování biblických motivů lidového baroka, točících se kolem stvoření světa, narození Krista, klanění pastýřů a pouti tří mudrců za ním do Betléma. A jak tyto příběhy o tom, proč se slaví Vánoce, zhodnotili naši páťáci?

Líbilo se mi, jak šli vidět herci i loutky. Bajka byla o tom, jak vznikla země a o narození Ježíše. (S. Štěpničková)

Herci byli dobří. Měli to propracované. Zabralo to hodně času. Děj byl o tom, jak Bůh stvořil Adama a Evu. Nesměli sníst jablko ze stromu, ale had je k tomu přemluvil. (K. Lipinová)

Perfektní. Museli dlouho nacvičovat. Představení bylo o zrodu světa a narození Ježíše. Celkově se mi to líbilo. (A. Szlaur)

Loutky byly legrační a originální. Práce herců byla v pohodě, vtipná. Na začátku Bůh stvořil lidi. Snědli zakázané jablko a byli vyřazeni z ráje. (L. Kulová)

Bajka byla dobrá a práce herců byla snaživá. (Š. Damek)

Zpěv byl super, protože zpívali Tichou noc. (S. Otteová)

Loutky byly vtipné. (D. Sztefka)

Dobrá práce herců. Představení bylo zajímavé. (J. Krzyžánek)

Koledy byly hodně známé. (J. Biedrawa)

Představení bylo o Betlémě. (R. Onofrej)

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies