IX.C a její putování po Praze

3.6.2024 |  Kateřina Sekulová |  ZŠ Slezská
IX.C a její putování po Praze

Na školní výlety se v devátém ročníku často vyráží do našeho hlavního města. Také IX.C si naplánovala dva dny v matičce Praze.

Ubytování v blízkosti Václavského náměstí nám umožnilo vydat se na několik výletů po pražských památkách a turisticky oblíbených místech. Posuďte sami, jak se deváťákům v Praze líbilo, tady jsou některé jejich dojmy…

„Všichni jsme byli nedočkaví a natěšení, co nás v Praze čeká. Už ve vlaku panovala dobrá nálada, i když cesta trvala čtyři hodiny.“

„Bylo zajímavé, jak jsme v davech chodili za vystrčeným deštníkem, který nosil Seba Blažek jako správný průvodce, abychom se neztratili.“

„Výlet do Prahy jsem si moc užila. Se třídou jsme si myslím zase o něco vylepšili vztahy.“

„Na výletě jsem ocenil levné a přitom super ubytování jen pár metrů od Václaváku. Všude jsme měli blízko. Nevěděl jsem, že je to všechno tak blízko sebe

„Když jsme se šli večer podívat na osvětlenou Vltavu a Hradčany, chytil nás liják, takže jsme se schovali pod bránu na Karlově mostě, kde jsme čekali asi s „půlkou Evropy“, než to přejde. Nějaký pán nám půjčil svítící balonky, ať si s nimi můžeme udělat fotku.“

„Na výletě oceňuju, že jsme nechodili jen po nákupech, ale že nás paní učitelka vzala na všechna ta známá místa.“

„Náš výlet byl super. Jsem rád, že na nás nebyly stížnosti.“

„V Praze jsem byla poprvé a bylo to super. Poprvé jsem viděla na vlastní oči třeba orloj nebo Pražský hrad.“