Ledová Praha 2024

4.2.2024 |  Pavel Buchta |  ZŠ Ostravská
Ledová Praha 2024

Osmnáct dětí především z 3. ročníků si užilo celorepublikovou akci, jejíž smyslem je poskytnutí aktivního využití volného času, vytvoření příležitosti navštívit zajímavá místa s atraktivními historickými, kulturními, sportovními i vzdělávacími zájmovými body. A co jsme tedy navštívili?

Zážitků během tří dnů bylo opravdu hodně. V pátek po příjezdu nás paní knihovnice v Ústřední knihovně poutavě seznámila s pražskými pověstmi. Když jsme si doposlechli pověst o mistru Hanušovi, který měl být tvůrcem pražského orloje, vydali jsme se na nedaleké Staroměstské náměstí, abychom dvanáct apoštolů viděli v plné kráse. O zábavu, smích a emoce se postarala Galerie ocelových figurín. Vyfotili jsme se s oblíbenými superhrdiny vyrobenými z recyklované oceli.

V sobotu ráno se nám tajil dech nad secesním půvabem zrekonstruované Fantovy budovy na hlavním nádraží. Bystré oko mělo za úkol hledat ozdoby v podobě okřídlených kol – symbolu železnice. Následovala procházka Václavským náměstím k Jindřišské věži. Tato zvonice kostela byla naší první vyhlídkou na Prahu. Ve věži jsme zhlédli výstavu ručně vyřezávaných třešťských betlémů. Odpoledne jsme vyjeli lanovkou na Petřín, vyšlápli si schody na rozhlednu a dále pokračovali na prohlídku Strahovské knihovny a Pražského hradu. V katedrále sv. Víta jsme byli udiveni její výškou. Večer jsme se bavili na koncertu Děti dětem, kde kromě dětí zazpívali i Jana Rychterová a Radek Banga.

V neděli jsme se nejprve zakousli do iluzivního umění a trick-artu v Muzeu iluzivního umění, po obědě jsme si prohlédli expozice v Národním zemědělském muzeu, a nakonec jsme se učili orientovat v zatemněných prostorách na Neviditelné výstavě.

Protože ohlasy na uspořádanou akci byly kladné, těšíme se na další ročník Ledové Prahy zase za rok.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies