Olympiáda v anglickém jazyce

12.2.2024 |  Ellen Polaino |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

Olympiáda v anglickém jazyce má na naší škole dlouholetou tradici a letos byl zájem o účast ve školním opět obrovský.  Den před pololetními prázdninami (1. 2. 2024) se žáci obou našich ZŠ utkali v poslechovém cvičení a následném pohovoru s komisí.

Soutěžili ve dvou kategoriích:

• kategorie mladších žáků  (6. - 7. třídy) - celkem 12 účastníků
  • 1. místo: Leona Sýkorová
  • 2. místo: Jindřich Harok
  • 3. místo: Viktorie Rajtrová
  • kategorie starších žáků (8. - 9. třídy) - celkem 21 účastníků
  • 1. místo:  Lukáš Kula
  • 2. místo: Sindy Žváková
  • 3. místo: Klaudie Biolková a Natálie Čečotová

Leona a Lukáš své jazykové znalosti a dovednosti zúročí v okresním kole, kde budou naši školu reprezentovat.

Nás, učitele angličtiny, těší, že žáky angličtina baví a mnozí z nich jsou nejen schopni se bez problémů domluvit v zahraničí, ale dovedou také pohovořit a rozvíjet své úvahy na různá témata.

Všem soutěžícím děkujeme za dobrou přípravu a účast, k jejich výkonům jim blahopřejeme a vítězům přejeme hodně štěstí v okrese.