Olympiáda v anglickém jazyce

16.1.2023 |  Ellen Polaino |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

Učitele nemůže nic potěšit více, než opravdový zájem studentů o daný předmět. A jsou-li navíc ochotni se účastnit soutěží a reprezentovat tak školu, radost se ještě znásobí.

Přesně tento pocit mohli po několikaleté „covidové“ odmlce prožívat naši angličtináři.

Do školního kola Olympiády v anglickém jazyce se totiž letos přihlásilo rekordních 44 žáků! Nutno podotknout, že tento počet zahrnuje žáky obou základních škol ve dvou kategoriích. První kategorie (6. – 7. třídy) se zúčastnilo 24 žáků, té druhé (8. – 9. třídy) 20 žáků.

Soutěž proběhla v pondělí 9. ledna a studenti museli prokázat své jazykové dovednosti před komisí složenou z učitelek angličtiny. Nejdříve všichni hravě zvládli poslechový test a poté si každý jednotlivec vylosoval téma, na které po dobu několika minut povídal. Pro nikoho nebyl problém zodpovědět ještě pár doplňujících otázek.

Musíme konstatovat, že úroveň angličtiny většiny zúčastněných žáků byla výborná a nebylo snadné vybrat ty nejlepší. Rozhodovalo někdy i půl bodu.

A zde jsou výsledky:

I. kategorie

  1. místo: Sindy Žváková
  2. – 3. místo: Michele Marzini, Patrik Mayer

II. kategorie

  1. místo: Ema Tyrlíková
  2. místo: Vanessa Pindórová
  3. místo: Elen Pszczolková, Samanta Svěráková, Anežka Šlehoferová

Všem vítězům gratulujeme!

Do okresního kola půjdou naši školu reprezentovat Sindy a Ema. Přejeme jim mnoho štěstí a všem žákům děkujeme za přípravu a účast ve školním kole.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies