Rychlé šípy

23.2.2023 |  Zuzana Mangirasová |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská
Rychlé šípy

Rychlé šípy je název fiktivního klubu pěti hochů z knih a komiksů spisovatele Jaroslava Foglara. Členy klubu byli Mirek Dušín, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Červenáček a Rychlonožka. Divadelní představení na toto téma pro nás připravilo Těšínské divadlo. Rychlé šípy jsou dodnes symboly kamarádství, svornosti, odvahy, pochopení druhých a umění poradit si v každé situaci. Jméno Mirka Dušína se stalo synonymem bezchybného kladného hrdiny, jeho opakem jsou členové soupeřícího Bratrstva kočičí pracky: Dlouhé bidlo, Štětináč a Bohouš. My jsme měli možnost setkat se snimi na vlastní oči a společně s nimi prožívat různá dobrodružství. Představení bylo velmi působivé, humorné a napínavé.

A jak se nám líbilo?

"Představení bylo krásně zahrané a propracované. Nejvíce se mi líbila část, kde se zdál Rychonožkovi sen o Vinnetouovi. Musím to říct mamce a možná na to ještě půjdeme společně s rodinou."

"Hra měla kráný děj, hodně vtipu a herci to dobře zahráli. Moc se mi to líbilo".

"Jsem moc ráda, že jsme na to šli. Bylo to vtipné."

"Bylo to jiné, než jsem očekávala. Bála jsem se, že to bude nuda, ale představení bylo legrační a zajímavé. Líbilo se mi."

"Líbil se mi kostlivec a taky změny na jevišti v červeném světle, když se tančilo. A taky chvíle, kdy kluci získali svou klubovnu zpátky."

"Ve čtvrtek 23.2. 2023 jsme šli do Těšínského divadla na představení Rychlé šípy. Seděla jsem ve druhé řadě, na sedadle číslo 13. Představení mělo dvě části, tím myslím, že tam byla přestávka. Bylo to pěkné, bylo fajn, že měli hodně písniček a na ně dobře tancovali. Klub Rychlých šípů má i svého klubového psa Bublinu. Klub tvoří Rychlonožka, Červenáček, Jarka Metelka, Jindra Hojer, Mirek Dušín, to je jejich kapitán. Já dávám 9,5 z 10."

"Divadelní představení v Českém Těšíně se nám líbilo. Zaujaly nás písničky. Skupina Rychlých šípů byla vtipná."

"Se třídou jsme šli na divadelní představení Rychlé šípy, které napsal Jaroslav Foglar. Líbilo se mi provedení a vtipy, které by menší děti (1., 2., 3. třída) nepochopily. Taky se mi líbilo, že používali diváky ve svém představení."

"Líbilo se mi, jak běhali. Bylo to velmi vtipné a zároveň dramatické. Překvapila mě ta kočičí packa. Zkráceně – líbilo se mi to."

"Byli jsme na divadelním představení, adaptaci komiksového příběhu. Líbilo se mi celé představení, a hlavně se mi tam líbilo, jak si kopali s míčem. Překvapilo mě to."

"Minulý týden jsme byli v Těšínském divadle na adaptaci komiksového příběhu Rychlé šípy. Překvapilo mě, že herci mezi 20–27 lety hráli zhruba 14 – ti leté chlapce. Líbilo se mi, že nevyvolávali publikum, protože to je hloupé a je to ztráta času. Zaujalo mě, jak měli obohacený scénář a jak to zahráli. Hodnotím to osm a půl z deseti."

"Představení Rychlé šípy se mi líbilo, bylo napínavé a zábavné, ale bylo pro nás takové už dětské. Atmosféra byla zajímavá, ty zvuky a bouřka. Kamarádce a mně se to hodně líbilo, ale sedělo se tam nepohodlně. Doporučuji spíše dětem."

"Bylo to zábavné. Viděla jsem film, takže to bylo i přesné. Zajímavé zvukové a světelné efekty, vtipné. Doporučuji."

"Mně se to moc líbilo. Bylo to legrační a užila jsem si to. Ta hudba, co mezi tím hrála, byla moc dobrá. Herci byli fajn, doporučuji i ostatním se na to podívat."

"Divadelní představení Rychlé šípy se mi moc líbilo, ale ke konci se mi trochu zdálo, že to bylo moc dětské. Bodové hodnocení 9/10. Divná situace byla, když Rychlonožka zachránil ve snu Vinnetoua. Doporučuji hlavně dětem."

"Představení rychlé šípy se mi líbilo, bylo to dobré. Líbily se mi zápletky a bylo to celkem i vtipné a zajímavé. Doporučil bych to ostatním. Dávám 8,5/10."