Škola v přírodě - 4. A, B, C 2024 (den 2)

22.5.2024 |  Kateřina Matuszková |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská
Škola v přírodě - 4. A, B, C 2024 (den 2)

Den druhý - neskutečně nabitý a pestrý den!

Dnes se toho událo tolik, že ani nevím, kde začít.... Snad na nic nezapomenu. :-)

Děti dnes byly rozdělené na 2 skupiny.

Skupina jedna měla budíček již v 6:15, aby se stihla nasnídat, sbalit a v 8:00 odjet autobusem na Ovčárnu, který měl přestup v Karlové Studánce. Protože jsme přijeli dřív, zašli jsme se podívat k pitnému pavilonu a ochutnali železitou vodu. Z Ovčárny na Praděd se hrály hry "Černý Petr" (kolíček) a "Bomba", aby nám to rychleji utíkalo. Nahoře jsme si dali hranolky s kečupem, palačinky, polévku, limču a pelášili dolů směr chata (někteří doslova!). Kdo by to byl ale řekl, že nás po cestě bude čekat ještě jedna zastávka? Chata Švýcárna! Aaaaa jeeeee, další utrácení! :-) Nutno podotknout, že krom utrácení a běhání po lese proběhlo také poznávání místní fauny a flóry, sběr nejrůznějších hornin, orientace v mapě, focení, focení a zase focení. No uznejte sami. Kdo by se nevyfotil 100x v takové krásné, čísté přírodě, kde lišky dávají dobrou noc? K něčemu se vám však musíme ještě přiznat - po cestě zpět spadlo pár kapek, slyšeli jsme hřmění (uf uf, naštěstí jen to), prochodili jsme jedny boty, ukáplo pár slz, bolela nás kolena, smočili jsme nohy v ledové vodě, ke konci byli hladoví, žízniví, ALE!!! Jsme ti NEJVĚTŠÍ BORCI na světě, protože takový pochod spousta z nás nikdy nešla!!! Nejen, že jsme překonali sami sebe, ale také jsme dokázali, že máme orientační smysl a milujeme hory! 

Skupina dvě měla dnes větší pohodu. Budíček v 7:00, snídaně v 8:00, hry se slovními druhy, pověst o Pradědovi, díky které získali klíčové slovo, aby se dostali k prameni, kde byl ukrytý poklad, odpoledne tvořili z přírodnin, zazpívali si s kytarou, na oběd měli masové kuličky s rajskou omáčkou, na svačinu buchtu (pozn. red. po té se jen zaprášilo). Když už jsem u toho jídla - vaří nám tu opravdu skvěle! Snídaňový raut je pestrý, nechybí zelenina, ovoce, sladké i slané pečivo, šunka, sýr, jogurt, děti si mohou chodit kdykoli přidávat. Také areál je tu opravdu velký a nabízí spoustu možností. Myslím, že jsme si dobře vybrali! :-)

Co je ale ze všeho nejdůležitější - všechny tři třídy jsou jedna velká parta! Všichni se baví se všema, krásně spolupracují, doplňují se, vzájemně si naslouchají, jsou prostě jeden tým! Stejně jako v hokeji, kterému jsme dnes tak fandili, že málem spadla chalupa!

Tak jen tak dál! 

Držte nám palce, ať i ty následující dny jsou stejně takové, ne-li lepší. 

Dobrou noc.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies