Škola v přírodě - 4. A, B, C 2024 (den 3)

23.5.2024 |  Kateřina Matuszková |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská
Škola v přírodě - 4. A, B, C 2024 (den 3)

Den třetí - karty se obrátily.

Opět se vám hlásíme z Bělé pod Pradědem, kde i přes nepříznivou předpověď počasí svítilo sluníčko!

Skupiny dětí zůstaly stejné, jen program se prohodil. Jedni šli otestovat své síly na Praděd, druzí si hráli a povídali v okolí Chaty Eduard. 

Ti, co zůstali v "base campu", si po předešlém náročném dni pospali. Nebylo vůbec lehké je vzbudit. Jindy slyšíte dětské hlásky už zdálky, dnes bylo na chodbách hrobové ticho. Když jsem otevřela dveře pokoje, jen 5 dětí bylo vzhůru a potichu si četlo nebo hrálo hry. Zbytek horské výpravy měl půlnoc a hlasitě si odfukoval. Po vydatné snídani následovalo hledání 50 přírodovědných otázek v areálu, stavění domečků pro skřítky, oběd, polední klid, dostavování domečků, návštěva "sousedů" s následnou prezentací "co je co", fáborkovaná, hledání pokladu, sportovní hry. 

I přes velkou mlhu se také dnešní skupině podařilo zdolat nejvyšší horu Moravskoslezského kraje! Gratulujeme! Člověk ani netušil, jaká síla a odvaha se v těch dětech skrývá! Nikomu se naštěstí nic nestalo a všichni došli v pořádku "domů". 

Večer jsme opekli špekáčky, zazpívali písničky, které známe, zahráli na kytaru, umyli vlásky, vyčistili zoubky, přečetli pohádku a už se nemůžeme dočkat dalšího dne!

Je to tu prostě SUPER!

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies