Sportovní kurz 7. tříd - den 1

12.3.2024 |  Jaroslav Šlehofer |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

Dnes byl takový ubytovací a seznamovací den, kdy jsme se vybalili a připravili na tento týden. Odpoledne jsme odjeli do Ostravice, kde jsme měli téměř 2hodinovou besedu s přednáškou s panem Liborem Uhrem, který jako druhý Čech v historii, vylezl na druhou nejvyšší horu světa K2.

Přednáška o tom, co tam zažil, byla super. Pak jsme vyrazili na pěší túru z Ostravice na naši chatu. Za mě to byl trošku zmatek, protože jsme zabloudili, nakonec se ukázalo, že pan učitel si jenom dělal srandu. Šlapali jsme do velkých kopců, pocit z toho byl super. Večer jsme pak měli večerní program, který byl taky fajnový.

Sepsala Eliška Ryšková 7.A

Kdo je Libor Uher? 

Libor Uher je český horolezechorský běžec. Dne 20. července 2007 v 13:45 SELČ jako druhý Čech v historii vystoupil na K2, druhou nejvyšší horu světa. Při sestupu z vrcholu měl problémy s dehydratací a omrznutím pravé ruky. Přežil pravděpodobně jen díky pomoci americké expedice. Sám se později vyjádřil, že na K2 se již nikdy nebude snažit vystoupit. Od roku 2010 pořádá extrémní závod v Moravskoslezských Beskydech nazvaný Beskydská sedmička.

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies