Sportovní kurz 7. tříd - den 2 a 3

14.3.2024 |  Jaroslav Šlehofer |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

Zprávy a fotografie ze 2. a 3. dne sportovního kurzu 7. tříd.

Úterý

Milý deníčku, včera ráno jsme vstali v 6:30 a na snídani jsme šli v 8:00. Během dopoledního programu jsme navštívily Satinské vodopády, které byly blízko chaty. Pak jsme šli do kopce kolem hotelu Petra Bezruče. Cílem byla Hradová, byla mlha a hodně bláta. Ve 12:00 jsme se vrátili na chatu a 12:30 jsme měli oběd a pak odpolední klid. Po odpoledním klidu jsme se na pokojích připravovali na zpravodajství, kde jsme na téma sport, počasí, show byznys a „co je nové na ZŠ Hrabina“ připravovali vlastní zprávy, které jsme pak ve formě televizních novin odprezentovali. Večer jsme hráli turnaj ve stolním tenise nebo různé stolní hry. Pak jsme byli na pokoji a měli večerku.

Kluci 7.A

Středa

Část 1:

Dneska jsme opět vstávali v 7:30 s tím, že nás čeká nejnáročnější výšlap, a to Lysá hora. Vyšli jsme kolem 10hod a už ze startu nás čekal poměrně větší kopec, proto jsme si dávali pauzy. Terén byl bahnitý, všude byly kameny a celou cestu nás doprovázela mlha. I přesto si myslím, že to byl fajn výlet. Pod vrcholkem jsme se rozdělili na dvě skupiny – rychlejší a pomalejší. Místama byly zbytky sněhu, ale nebylo to nic, co bychom nezvládli. Nahoru jsme došli okolo půl 1 a většina si dala polévku nebo horkou čokoládu. Dolů jsme šli strmější cestou a na chatu jsme přišli cca o půl páté. Potom následovala večeře a delší pauza.

Část 2:

Po večeři jsme měli večerní program, kde jsme se hned na začátku rozdělili do 5 teamů. V nich jsme soutěžili proti ostatním. První hra byla o rychlosti, museli jsme sníst co nejrychleji piškotovo – banánovou jednohubku. Druhá hra byla běh s balonky. Třetí hra byla o tom, že si každý musel donést něco ze svého kufru (oblečení) a spojit to do jednoho provazu. Nejdelší vyhrál. Po téhle hře každý dostal jeden balonek a ten balonek musel prasknout tím, že si na něho sedli. Další hra byla o tom, že jsme museli hůlkama přendat několik lentilek na druhý talíř. Při šesté hře jsme museli černý kelímek přendat přes 10 bílých, aby se dostal na to stejné místo. V sedmé a poslední hře jsme přenášeli pingpongový míček pomocí pálky na konec, udělali dřep a šli zpátky. Míček nám nesměl spadnout. Celou soutěž vyhrál tým č. 3. Soutěž jsme si velmi užili a děkujeme za pěkný program.

Děvčata 7.B

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies