Starověký Řím - projektový den

31.5.2023 |  Veronika Tomanová |  ZŠ Ostravská
Starověký Řím - projektový den

Jak vypadal život teenagera v Římě? Jaké speciality jste mohli ochutnat na římské hostině? Co vše nám dali Římané?

Odpovědi na tyto a mnohé další otázky zjišťovali minulý čtvrtek žáci šestých tříd v rámci projektového dne na téma starověký Řím. Žáci zjišťovali informace o kultuře, umění a každodenním životě v Římě. V další části skládali historické pexetrio. Své nově nabyté informace si poté ověřili ve hře Kahoot!. Ve skupinách vytvořili plakáty na téma: “Co nám dali Římané”. Celý den jsme zakončili výtvarnou částí, kdy žáci malovali římské záložky nebo vyráběli tabulky s římskými číslicemi.

Projektový den jsme si užili a těšíme se na další rok.

Dorota Sikora, Veronika Tomanová

Fotogalerie