Turistický kurz 8. ročníků 2024 - 1. den

14.5.2024 |  Roman Kaľavský |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

V pondělí 13. května 2024 začal turistický kurz pro žáky 8. tříd.

Den odjezdu na turistický kurz konečně nastal a my jsme se s nadšením sešli v 7:30 na ZŠ Slezská, kde jsme naložili kola kufry a mohli jsme vyrazit. V 8:58 jsme úspěšně opustili ZŠ Slezská. Po hodině cesty na chatu Mečová jsme nikdo nebyli připraveni, co nastane. Autobus nás vyložil uprostřed cesty, prudký kopec na vršek nebylo vidět, autobus by tam nevyjel, museli jsme pěšky. Ale co s kolama? Když tu, se zjevil majitel chaty a ochotně nám kola i s kuframa vyvezl až k chatě. Schovali jsme kola do kůlny, dostali instrukce a hurá na oběd. Po obědě jsme vyrazili na kolech k místní přehradě a na vyhlídku. Výhled byl krásný, cesta zpátky do prudkého kopce už tak moc ne. Zmožení jsme šli na večeři. Po večeři nastal večerní program. Po programu jsme měli osobní volno. Když se setmělo, odebrali jsme se do sprch a pokojů a tím jeden den úspěšně skončil.

Sepsala Eliška Průchová 8.A

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies