Turistický kurz 8. ročníků 2024 - 2. den

15.5.2024 |  Roman Kaľavský |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

Druhý den turistického kurzu pohledem žáků 8. tříd.

Po klidném ranním budíčku jsme odhodlaně vyrazili na snídani, podle vlastního výběru. Po snídani jsme si hrdě sbalili vše nutné na dvouskupinový výlet. Jako celá 8.A na cyklovýlet, zatímco směsice 8.B a 8.C na výšlap k chatě Martiňák. Na cyklovýletě jsme mohli ujet 37 km. Dojeli jsme do Rožnova, na Jurkovičovou rozhlednu. A na konečnou přestávce, po náročné projížďce, jsme usoudili, že si chceme nakoupit kalorickou svačinku v Coop jednotě v Horní Bečvě. Po náročném a vyčerpávajícím výběru „velmi zdravoučkých potravin“, jsme opět narukovali na jízdní kola, směr chata Mečová. Po příjezdu ve 14:15 na nás čekal teploučký a výborný a sytý obídek, byl to řízek s bramborovou kaší a zeleninovým salátkem. Po dlouhé obědové pauze jsme byli posláni na orientační běh s netradičními stanovišti. Po orienťáku jsme šli na delikátní sladkou večeři. Spapali jsme borůvkové knedlíky, polité kvalitním máslíčkem a posypané cukříkem. Když jsme spapkali večeři, mohli jsme si zasportovat na hřišti nebo vykonat hygienu. Pak následoval program ve společenské místnosti, společně se psaním tohohle nádherného uměleckého textu. Když nadešel čas 22:00, byli jsme připraveni ke spánku po vysilujícím dni.

Lukáš Gryga, Kuba Stloukal 8.A