Turistický kurz 8. ročníků 2024 - 4. den

17.5.2024 |  Roman Kaľavský |  ZŠ Ostravská ZŠ Slezská

Turstický kurz očima žáků - den 4.

Čtvrteční ráno začalo suprovou ranní snídaní, na které jsme se všichni pořádně najedli, protože nás čekal celodenní výlet do lanového centra Tarzánie  a na Pustevny. Do lanového centra jsme se dostali autobusem, kde jsme dostali instrukce, jak se máme chovat na trasách, aby se nám nic nestalo, které jsme si vybrali podle vlastního výběru. Trasy byly pěkné a někdy i s obtížemi, jak na fyzičku, tak na psychiku. Jak jsme všichni slezli dolů z tras, vydali jsme se směrem k Pustevnám. Na Pustevny jsme jeli lanovkou, kde byl moc pěkný výhled na okolní přírodu s horami. Hned jak jsme dojeli na Pustevny, tak jsme měli hodinový rozchod na oběd. Hodina uběhla rychle a všichni jsme se shromáždili včas, spočítali jsme se a vydali jsme se na desetikilometrovou cestu na chatu Mečovou. Cesta proběhla rychle a v klidu. Na chatu jsme se dostali přesně na večeři, která byla velmi dobrá a chutná – skvělé rizoto pana „domácího“  Po večeři jsme měli jedno hodinovou pauzu na relaxování nebo na hygienu. Okolo dvacáté hodiny jsme se všichni shromáždili ve společenské místnosti, ve která byla večerní diskotéka a byla super. Čtvrteční večer byl velmi zábavný. Všichni jsme si ho velmi užili a máme zase nějaké pěkné vzpomínky na turistický kurz.

Alex Mirga

Naše škola zpracovává v souvislosti s využitím webových stránek pouze taková cookies, která jsou nezbytně nutná pro zajištění provozu webových stránek a internetových služeb, a u kterých není nutno získat souhlas uživatele webu (technické a relační cookies). Pravidla cookies